Zeszyt z serii wydawniczej "Fotografowie Wielkopolski" pt. "Moje nie-miejsca" to rozmowa Krzysztofa Szymoniaka z Bogusławem Biegowskim który jest niezależnym fotografem. Książka wydana przez WBPiCAK w Poznaniu.
Cykl zeszytów z interesującymi przedstawicielami świata fotograficznego, których aktywność często jest nieznana, bądź znana, ale tylko w ograniczonym zakresie. W roli rozmówców wystąpili m.in.: Paweł Kosicki, Piotr Chojnacki, Mariusz Forecki, Wojciech Beszterda, Stefan Wojnecki, Maciej Mańkowski, Waldemar Śliwczyński, Henryk Król. Publikacje mają w przystępnej formie udostępnić szerszej publiczności ich dorobek, pozwolić poznać ich myśl teoretyczną, a poza tym stanowić przyczynek do dalszych badań nad rozwojem ruchu fotograficznego w Wielkopolsce.
Moje nie-miejsca
- Koordynator projektu: Władysław Nielipiński
- Redakcja: Paweł Henski
- Wydawnictwo: WBPiCAK w Poznaniu
- Oprawa: miękka
- Ilość stron: 44
- Wymiary: 208x206mm
- Język: polski
- Wydanie: pierwsze
Bogusław Biegowski jest niezależnym fotografem, który swoją twórczą przygodę rozpoczynał pod instruktorskim okiem zasłużonego dla fotografii polskiej Henryka Króla w Trzciance. W latach 1994-98 prowadził pracownię Antropologii Fotografii w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM w Poznaniu. Jest prezesem Nadnoteckiej Fundacji Artystycznej. W latach 2008-2012 organizował działalność "Świetlicy - Kolektyw Fotograficzny", a od 2014 r. wspólnie z synem Nikodemem prowadzi Jarmarczno-odpustową Firmę Portretową, zajmując się propagowaniem fotografii analogowej rozumianej jako niematerialne dziedzictwo kulturowe. W 2015 roku założył Ośrodek Myśli i Działań Fotograficznych Ciemnica inicjując cykl długoterminowych działań zmierzających do wywołania trwałych zmian w lokalnym środowisku fotograficznym. Do najwybitniejszych jego osiągnięć zaliczamy sfotografowanie zabytkowej architektury przemysłowej miasta Poznania. (2005 - "Znikające Miasto", Stara Rzeźnia, Poznań), wystawę "Antropologia Poznania" (2008 - SPOT, Poznań), działanie edukacyjno-artystyczne "Noteć - Barka Sztuki - przywracanie rzeki", projekty realizowane w ramach Kolektywu Fotograficznego "Świetlica": 2009 - "Obscur on Tour", 2011 - "Ostatni Mieszkańcy Starego Rynku w Poznaniu", 2012 "Warta - Topografia lokalności" i "Konin" oraz te tworzone w ramach Ośrodka Myśli i Działań Fotograficznych Ciemnica: Moja Wielkopolska - analog (aneks)" (2015), "StereoTypy" (2016), "Między eksperymentem a ekspresją"(2016), "Buntownicy i Marzyciele" (2017),
Krzysztof Szymoniak - fotografujący dziennikarz, nauczyciel akademicki i poeta. Urodził się w 1953 roku w Kępnie. Od roku 1969 mieszka w Gnieźnie. Od połowy lat 80. zawodowo związany z Poznaniem. Był ostatnim sekretarzem redakcji poznańskiego miesięcznika społeczno-kulturalnego "Nurt" (1986-1989) oraz założycielem i pierwszym redaktorem naczelnym ogólnopolskiego dwutygodnika literackiego "Nowy Nurt" (1994-1995). Laureat poznańskiego Medalu Młodej Sztuki z roku 1988 za reportaże literackie. Absolwent filologii polskiej UAM. Poeta, prozaik, fotografujący dziennikarz i krytyk literacki. Od roku 2000 - wykładowca akademicki. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (SPP). Opublikował liczne zbiory wierszy, a w 2005 r. ukazała się jego pierwsza książka prozatorska pt. "Epizody". W 2009 roku podjął współpracę z WBPiCAK w Poznaniu jako twórca serii wydawniczej Fotografowie Wielkopolski W roku 2012 ukazał się pierwszy tom jego esejów pt. Fotografioły. Okołofotograficzne ćwiczenia umysłowe. Tom drugi - Fotografioły 2. - ukazał się wiosną 2013 roku. A tom trzeci - w 2015 r. Autor kilku indywidualnych wystaw fotograficznych oraz uczestnik kilku wystaw zbiorowych.