Katalog z wystawy Wojtka Wieteski "Nailing Love" która miała miejsce w Leica 6×7 Gallery Warszawa w 2015 roku. Wystawa to nie tylko zdjęcia. Jej częścią była m.in. płukarka archiwalna z 12 fotografiami, które w trakcie ponad miesięcznego procesu ulegną degradacji zamiast archiwizacji, fotografie wydrukowane na różne sposoby i w wielu rozmiarach - stykówka pojawia się obok fototapety.
"Czy pojęcia albo słowa są fotogeniczne? Co mnie inspiruje do fotografowania, a co jest faktem lub obiektem gotowym do utrwalenia za pomocą fotografii?”" - mówi o nowej wystawie Wieteska. - "Posługuję się fotografią, obrazem ruchomym, przedmiotami. Zastanawiam się nad ich relacjami między sobą. W sposobie doboru prac i ich ekspozycji interesuje mnie zagadnienie sensu pojedynczości i oryginalności, kopii i powielania, trwałości i zniszczalności. Błądzenie po obrzeżach fotografii i spotykanie tam właśnie nowych połączeń - to wydaje mi się teraz najciekawsze."
Nailing Love
- Zdjęcia: Wojtek Wieteska
- Teksty: Wojtek Wieteska, Adam Mazur
- Tłumaczenie: Tomek P. Chenczke
- Edycja, sekwencja, układ na stronie: Wojtek Wieteska
- Wydawnictwo: Rafał Łochowski / Migavka
- ISBN: 978-83-935798-8-4
- Rok wydania: 2015
- Oprawa: miękka
- Ilość stron: 52
- Wymiary: 237x330 mm
- Język: polski, angielski
- Nakład: 450 egzemplarzy
- Wydanie: pierwsze
Wojtek Wieteska - artysta, reżyser, doktor sztuk wizualnych. Komponuje zdjęcia, prowadzi wizualne konwersacje, konstruuje powieści oraz szkicuje eseje. Jak twierdzi: „To lepsze niż pisanie, bo fotografie są szybsze od słów.” Studiował na Wydziale Operatorskim i Realizacji TV w PWSFTviT w Łodzi a także historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Sorbona IV w Paryżu. W roku 2015 obronił doktorat z dziedziny sztuk wizualnych, specjalizacja (a jakże!): fotografia. Ma wieloletnie doświadczenie jako uniwersytecki wykładowca. Fotografuje od 13 roku życia, a jego cykle były wystawiane w miejscach takich, jak: Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (Kraków), Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (Warszawa), Yours Gallery (Warszawa), Warszawski Fotoplastikon, Galeria Atlas Sztuki (Łódź), Muzeum Powstania Warszawskiego, Leica 6x7 Gallery Warszawa.