Filmy
Najczęściej czytane
- Jak wybrać dobry aparat cyfrowy?
- Rodzaje i zastosowanie filtrów w fotografii
- Książki o fotografii i nie tylko
- Fotografia - filmy które warto zobaczyć
- Dobry statyw fotograficzny
- Oznaczenia filtrów fotograficznych
- Zenphoto dla każdego - czyli galeria CMS
- Typy kart pamięci
- Formaty plików graficznych
- Jaka torba fotograficzna?
Fotografia Światowa
- Jan Saudek
- Jan Bułhak (1876-1950)
- Helmut Newton (1920 - 2004)
- Robert Capa (1913 - 1954)
- Tomasz Gudzowaty
- Wiktor Wołkow (1942 - 2012)
- Ernesto Bazan
- Stefan Arczyński (1916-2022)
- Wacław Wantuch
- Ryszard Horowitz
- Wojciech Wieteska
- W. Eugene Smith (1918-1978)
- Paweł Pierściński (1938-2017)
- Tomasz Tomaszewski
- Sebastiao Salgado
- Tadeusz Rolke
- Edward Hartwig (1909 - 2003)
- Bogdan Konopka (1953-2019)
- Henri Cartier - Bresson (1908-2004)
- Tomasz Sikora
- Wojciech Prażmowski
- Patricia Anne „Tish” Murtha (1956 - 2013)
- Rafał Milach
- Zofia Nasierowska (1938 - 2011)
- Garry Winogrand (1928-1984)
- Benedykt Jerzy Dorys (1901-1990)
- Henryk Mikolasch (1872 - 1931)
- Fernando Moleres
- Thomas Ruff
- Zofia Rydet (1911-1997)
- Piotr VASCO Wasilkowski
- Tadeusz Wański (1894-1958)
Katalog fotograficznyArchiwa fotograficzne
Fototeka Śląska - Opole

Zbiory Fototeki Śląskiej w Opolu stanowią zdjęcia z rodzinnych albumów, zawierające wiele danych, które odczytane poszerzają niewątpliwie naszą wiedzę o życiu mieszkańców wsi śląskiej. Gromadzone są przede wszystkim fotografie wykonane przed 1945 rokiem, związane z terenami i mieszkańcami wsi Śląska Opolskiego. Najstarsze z nich pochodzą z końca XIX wieku.
Archiwum fotografii Augustyn Czyżowicz

Archiwum Augustyna Czyżowicza wiejskiego fotografa-amatora którego negatywy zakupiło w 2014 r. Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Zdjęcia zostały wykonane w latach 1956-1960 oraz w latach 80. ubiegłego wieku czarno-białe zdjęcia doskonale oddają klimat tamtych czasów. Ponad 2000 fotografii Augustyna Czyżowicza to dokument codziennego i odświętnego życia mieszkańców dolnośląskich wsi.
GAC - Giżyckie Archiwum Cyfrowe

Giżyckie Archiwum Cyfrowe to otwarte repozytorium, które gromadzi fotografie i dokumenty związane z naszym miastem oraz jego mieszkańcami. Archiwum społeczne, stworzone przede wszystkim w oparciu o prywatne zbiory. Celem jest włączanie kolejnych archiwaliów - prywatnych i publicznych - do tworzenia wspólnej historii miasta i jego mieszkańców.
CYRYL - Cyfrowe Repozytorium Lokalne Poznań

CYRYL - Cyfrowe Repozytorium Lokalne Poznań - nazwa serwisu nawiązuje do słynnego prezydenta Poznania Cyryla Ratajskiego. Serwis jest wirtualnym muzeum historii Poznania - zawiera zdigitalizowane archiwa poznańskich instytucji i osób prywatnych.
Gdynia w sieci - archiwum cyfrowe

Projekt "Gdynia w Sieci" to nie lada gratka dla miłośników historii. Na stworzonej przez Muzeum Miasta Gdyni stronie internetowej prezentowane są zdigitalizowane fotografie, plany architektoniczne, dokumenty z życia codziennego oraz interaktywna mapa, która zabierze nas w podróż w czasie.
Udokumentowani - Spadkobiercy Kultury

Udokumentowani to projekt edukacyjno-integracyjny mający na celu udokumentowanie okresu powojennego Lubiąża przy pomocy wspomnień, fotografii i opowieści. Miejscowość, w której realizowany jest projekt liczy około 2500 mieszkańców, którzy mają bardzo ograniczony dostęp do kultury filmowej.
FINA Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny

FINA instytucja kultury, która powstała w wyniku połączenia Filmoteki Narodowej i Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Do zadań filmoteki należy między innymi gromadzenie, katalogowanie i restaurowanie dziedzictwa audiowizualnego, a także produkcja, rejestracja i upowszechnianie polskiej kultury audiowizualnej.
Fototeka zasoby Filmoteki Narodowej

Celem serwisu Fototeka jest edukacja i upowszechnianie kultury filmowej, zabezpieczenie zbiorów fotograficznych Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego i ich opracowanie oraz ułatwienie i pomoc w nawiązaniu kontaktu z właścicielami praw.
Fototeka - Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego

Głównym celem strategicznym jest digitalizacja zbiorów, przy jednoczesnym zachowaniu integralności kolekcji archiwalnej. Ogromna większość zbiorów pochodzi sprzed II wojny światowej, w tym stosunkowo dużo - z przełomu wieków XIX i XX. Podstawę kolekcji stanowią odbitki, przeważnie formatu 13x18 lub większe, ukazujące dzieła sztuki z dawnych i obecnych terenów Krakowa i małopolski.
Leksykon fotografów

Leksykon fotografów. Alfabetyczna baza archiwalnej fotografii polskiej i światowej. Strona poświęcona głównie dokumentowaniem działalności fotografów i ich atelier w latach 1850-1914.