Katalog wystawy "Izohelie" szlachetnej techniki fotograficznej której autorem jest Jerzy Riegel, został wydany przy okazji wystawy prezentowanej w Galerii Fotografiki ZPAF w Kielcach w 1984 roku.
Jerzy Riegel tematem swych prac uczynił przede wszystkim architekturę a wyjątkowo upodobał sobie jej relikty. Raz będzie to zabytkowy Toruń, innym razem Bałczik, Nesseber, czy jakieś inne miasto. Szczególną atencją darzy Bydgoszcz - tę jej część odchodzącą w mrok zapomnienia. Lubi utrwalać nastrój i nostalgiczną aurę przemijania. Kąpielami tonującymi urnie je potęgować; wystarczy przesepiować zdjęcie a już się jawi nam jako nowa wartość - o monochromatycznej barwie, która kojarzy się prawie, że automatycznie ze "sprawami starymi jak świat". Dyskretnie odwołuje się do uniwersalnych i zwyczajowych sposobów reagowania na kolor. (...)
Łukasz Płotkowski
Izohelie
- Fotografie: Jerzy Riegel
- Tekst: Łukasz Płotkowski
- Opracowanie graficzne: Łukasz Płotkowski
- Wydawca: Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach
- Rok wydania: 1984
- Ilość stron: 16
- Wymiary: 200x200mm
- Oprawa: miękka
- Język: polski
- Wydanie: pierwsze
Jerzy Riegel (1931-2019) Poligraf, fotografik, od 1967 roku, był członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Fotografował od 1948 roku. Pracował w Zakładach Graficznych Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych w Bydgoszczy, oraz bydgoskiej drukarni map Pomorskiego Okręgu Wojskowego. Uzyskał dyplom mistrza fotografa reprodukcyjnego, a następnie - uprawnienia rzeczoznawcy dzieł sztuki współczesnej w zakresie fotografii. Zajmował się głównie fotografią czarno-białą. Mistrz techniki izohelii i bromu. Fotografie artysty znajdują się w zbiorach Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy oraz Muzeum Okręgowego w Toruniu. Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych, uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych. W 2017 roku, został odznaczony Srebrnym Medalem Zasłużonych Kulturze "Gloria Artis", w tym samym roku odsłonił również swój podpis w Bydgoskiej Alei Autografów.