Boris Ignatovich (1899 - 1976) - urodził się w miejscowości Lutsk na Ukrainie, radziecki filmowiec oraz fotografik. Należał do rosyjskiej awangardy, uważany jest za pioniera radzieckiego reportażu. W 1927 roku, sfotografował elektrownie i fabryki dla magazynu Bednota. On i Alexander Rodchenko byli pierwszymi fotografami w Związku Radzieckim, który dostarczali informacje o uprzemysłowieniu i rewolucji kulturalnej w ZSRR.
Chociaż większość z jego zdjęć jest poświęcona miejskiemu, przemysłowemu i rolnemu krajobrazowi Związku Radzieckiego, wprawne oko znajdzie tam elementy prawdziwej z czystej sztuki. Wykorzystywał technikę pochyłych perspektyw o ekstremalnym skrócie perspektywicznym.
Należał do związeku artystów "Oktjabr", w którym zrzeszeni byli architekci, reżyserzy, i fotografowie. Tam zaprzyjaźnił się z zawodowymi fotografami jak Alpert i Shaikhet, Skurichin czy Shagin, Langman, Sterzer, Fridljand, Tules, Markowem jak również Gruntal i Chlebnikov.
Boris Ignatovich był również dziennikarzem. Pracował dla takich pism jak "Severo-Donezki Communist", "Krasnaja swesda". W 1920 został mianowany redaktorem nowo założonego magazynu "Krasnaja Bashkirija". Był delegatem na Allunion congress of ROSTA robotnicy. W 1921 pracował jako redaktor naczelny magazynu "Gornjak" (razem z M. Mikov), gdzie wydał satyryczne wiersze przez napisane przez Vladimira Majakovskiego. Między 1922 a 1925 był redaktorem naczelnym humorystycznych magazynów "Dresina", "Smechatsh" i "Busoter".
{nomultithumb}