7 grzechów głównych - Radzyński Klub Fotograficzny Klatka - wystawa fotografii Galeria Patio Pałac Potockich Radzyń Podlaski

Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza 7 maja 2025 roku, o godz. 18.00 do Galerii Patio w Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii "7 grzechów głównych" członków Radzyńskiego Klubu Fotograficznego Klatka. Wstęp wolny.

Galeria Patio gości nową, intrygującą wystawę fotograficzną członków Radzyńskiego Klubu Fotograficznego KLATKA, zatytułowaną "7 grzechów głównych". To zbiorowa prezentacja 12 artystów, którzy podjęli się interpretacji jednego z najstarszych i najbardziej symbolicznych motywów kultury europejskiej.

Każdy z fotografów zaproponował własne spojrzenie na temat grzechu – indywidualne, często zaskakujące, emocjonalne lub kontemplacyjne. Różnorodność form i stylów – od klasycznego portretu, przez symboliczne martwe natury, aż po eksperymenty z formą i światłem – tworzy wielogłosową opowieść o ludzkich słabościach, namiętnościach i wyborach.

Wystawa nie narzuca interpretacji – raczej prowokuje do refleksji, dialogu i osobistych skojarzeń. "7 grzechów głównych" to również opowieść o uniwersalności emocji i o tym, jak fotografia może być nie tylko medium estetycznym, ale i narzędziem wyrazu wewnętrznych przeżyć.

Wystawa dostępna jest dla zwiedzających w Galerii Patio. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tej wyjątkowej kolekcji, która ukazuje siłę lokalnej twórczości i indywidualności każdego z artystów.

Małgorzata Koczmara - z wykształcenia dr biologii, z zamiłowania fotograf. Absolwentka Rocznego Studium Fotografii w Lublinie. Współautorka zdjęć dokumentalnych dla Lubelskiego Festiwalu Filmowego w 2022. Laureatka Konkursu Fotograficznego Pracownia "Fryderyk" DDK SM Czechów „PIERWSZY KROK W CHMURACH” - LOMBARD ZŁUDZEŃ. Uczestniczka konkursu fotograficznego TwO. Członkini Polish Woman Photographers. Współautorka wystawy fotograficznej #justwoman. Autorka wielu relacji oraz reportaży fotograficznych z wydarzeń kulturalnych. Od 2023 roku uczestniczka projektu fotograficznego #52flickers Fascynuje się fotografią przyrody, fotografią reportażową, portretem oraz … detalem. Inspiruje się fotografią Alfreda Stiglittza i Edwarda Westona.

Anna Jakoniuk z urodzenia Radzynianka . Architekt, ilustratorka, rysowniczka, autorka plakatów, publikacji, ilustracji książkowych oraz fotografii. Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Białostockiej. Przez wiele lat związana zawodowo z planowaniem przestrzennym oraz grafiką. Od niedawna odkrywa jak ciężkim chlebem jest nauczanie dzieci jako nauczyciel grafiki, fotografii i warsztatów plastycznych w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Lubartowie. Swoje prace prezentuje w sieci na autorskim profilu fb „Anka Jakoniuk Fotografia”, „RysowAnki”, oraz platformie Behance. Na koncie ma liczne wystawy autorskie na terenie całego kraju między innymi w Warszawie, Siemiatyczach, Sokółce, Lubartowie i Radzyniu Podlaskim. „Zarówno grafika jak i fotografia są moimi sposobami komunikacji ze światem. Mówię obrazem. Daje mi to możliwość pokazywania tego, co niewidzialne, nieoczywiste. Jednym zdjęciem czy rysunkiem mogę często przekazać więcej niż setką słów. To zarówno prawda i magia. Prawda, bo pokazuje ludzi i miejsca takimi, jakimi są. Magia, bo w ten sposób wydobywam z nich to, o czym często nawet sami nie wiedzą. O czym sama nawet nie wiem.”

Małgorzata Bilska - nauczyciel, pozytywnie zakręcona osobowość. Ma za sobą 7 wernisaży z fotografii przyrodniczej. Robi sesje kobiece, reportaż, sesje koncertowe. Jako hobby prowadzi koła muzyczno-teatralne. Sama tworzy scenografie, stroje i scenariusze teatralne. W wolnej chwili maluje obrazy.

Tomasz Młynarczyk - Radzynianin. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Radzyńskiego Klubu Fotograficznego Klatka. Opiekun Pracowni i Galerii PATIO. Pracuje jako instruktor w Radzyńskim Ośrodku Kultury. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2019 w dziedzinie sztuk wizualnych. Stypendysta Marszałka Województwa Lubelskiego na rok 2021.

Maria Kiewel - uczennica klasy VI z zamiłowaniem do chwytania chwil, również podczas jazdy konnej. Natura i naturalność w fotografii określają często temat zdjęć. Niecodzienność w codzienności.
Pierwsza wystawa fotograficzna Metafizyka NieCodzienności miała miejsce 10 stycznia 2025 roku w Radzyńskim Ośrodku Kultury.

Magdalena Kiewel - kulturoznawca z zamiłowaniem do kultury ludowej. Absolwentka Lubelskiej Szkoły Fotografii. Projekty fotograficzne najchętniej tworzy od podstaw. Przedsiębiorca - filozof z zamiłowaniem sztuki.

Beata Lutowierska - absolwentka Lubelskiej Szkoły Fotografii. Członek Radzyńskiego Klubu Fotograficznego "Klatka" oraz uczestniczka ogólnopolskiego konkursu fotograficznego Poznańska Nagroda Fotograficzna 2023. Specjalizuje się w fotografii reportażowej i dokumentalnej. Lubi sięgać również po fotografie koncepcyjną, która daje możliwość realizowania własnych wizji. Interesuje ją człowiek a także przestrzeń która go otacza. Choć fotografuje głównie cyfrowo, często sięga po analogowego zenita. W fotografii najczęściej szuka możliwości uchwycenia momentów codziennego życia oraz wyrażenia swojej kreatywności.

Sylwia Filipiak - cicha obserwatorka codzienności – z aparatem i telefonem w dłoni, zawsze pół kroku za światem, który skrzętnie dokumentuje, by zachować od zapomnienia przemijające chwile. Lubi patrzeć z ukrycia. Jej zdjęcia i filmy to nie spektakularne kadry, ale uchwycone międzyczasem momenty, dla innych często niezauważalne, przeoczone lub niedocenione. Eksperymentuje, podgląda innych przy pracy. Niezbyt chętnie podpisuje się nazwiskiem – woli, by przemawiały obrazy. Zbyt wrażliwa na szum nowoczesności.

Kamil Krawczyk - uczeń technikum informatycznego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Amator oraz twórca tryptyku będącego preludium zamiłowania do świata fotografii artystycznej. Jeden cykl, dwa grzechy, trzy zdjęcia.

Dorota Kotowska - fotografia jest dla mnie sztuką opowiadania o emocjach. Na wystawie „7 grzechów głównych” prezentuję prace, w których kolor i nastrój odgrywają kluczową rolę, budując atmosferę zdjęć.
Na co dzień pracuję jako lekarka. Praca z ludźmi nauczyła mnie słuchać, rozumieć i dostrzegać emocje ukryte między słowami. Umiejętność tą staram się wykorzystywać w fotografii, gdzie odnajduję przestrzeń na wyrażenie mojej kreatywnej strony.

Michał Sierpień - kocham portretować i fotografować człowieka, Ale nie chciałem obarczać nikogo by służył mi jako model. Dlatego stwierdziłem że muszę zmierzyć się sam z własnymi emocjami. Najtrudniej jest stanąć samemu po drugiej stronie obiektywu i siebie samego fotografować niekoniecznie w "dobrym świetle”. Moja praca przedstawia autoportret w którym emocje ukazują grzech.

Dominik Kulpa - urodził w Radzyniu Podlaskim, gdzie nadal mieszka. Uczy się w Zespole Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej. Od 2021 roku należy do Radzyńskiego Klubu Fotograficznego KLATKA. Swoje prace prezentował na wystawie „Metafizyka NIEcodzienności”oraz wystawie w Zespole Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej. Brał też udział w kilku wystawach zbiorowych. W fotografii interesuje go przede wszystkim przyroda oraz otaczający go świat. W swoich pracach często wykorzystuje światło – cienie oraz skróty perspektywiczne. Lubi fotografować drobne szczegóły elementów, często niezauważalne, co nadaje jego zdjęciom niesamowity wyraz.

7 grzechów głównych - Radzyński Klub Fotograficzny Klatka

środa 7 maj 2025 18:00

Miejsce wystawy: Galeria Patio - Pałac Potockich
Adres: Zamkowa 1 : Radzyń Podlaski

Podobne artykuły

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.