Wojciech Balczewski - Fotografia w technice gumy - wystawa fotografii Kulturalny hub Bydgoskiego Przedmieścia Toruń

Kulturalny hub Bydgoskiego Przedmieścia w Toruniu zaprasza we 18 maja, wtorek 2026 roku, godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Wojciecha Balczewskiego "Fotografia w technice gumy". Wstęp wolny.

Artysta fotografią zajmuje się od 13 roku życia. Współtworzył Włocławskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Bałtyckie Towarzystwo Fotograficzne w Koszalinie, pracował jako instruktor, nauczyciel fotografii i dokumentalista. Od 2006 roku związany jest z Toruńskimi Spacerami Fotograficznymi. Jest członkiem Fotoklubu RP i ZPAF, posiada tytuł mistrza fotografii. W swojej twórczości specjalizuje się w fotografii szlachetnej, szczególnie gumie chromianowej i technikach żelazowych.

Wernisaż będzie także symbolicznym otwarciem ciemni fotograficznej - miejsca tworzenia obrazu w tradycyjny sposób, gdzie fotografia powstaje w rytmie światła, chemii i czasu.

Wojciech Balczewski - Fotografia w technice gumy

poniedziałek 18 maj 2026 18:00

Miejsce wystawy: Kulturalny hub Bydgoskiego Przedmieścia
Adres: Bydgoska 50 : Toruń

Lokalizacja:

Podobne artykuły

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.