Galeria ZPAP w Toruniu zaprasza 15 maja 2026 roku, godz. 17.00 na otwarcie wystawy Tadeusza Topolskiego "Konfestaberie". Wystawa potrwa do 7 czerwca 2026 roku. Wstęp wolny.
"Konfestaberie" to wystawa foto-grafik autorstwa Tadeusz Topolskiego. Prezentowane prace powstały na bazie klasycznych fotografii, które artysta poddał twórczej transformacji, prowadząc je w stronę abstrakcji. Znane motywy zostają tu rozbite, przekształcone i na nowo złożone w intensywnie kolorowe kompozycje, balansujące pomiędzy zapisem rzeczywistości a czysto wizualnym doświadczeniem.
Tytułowe "Konfestaberie" to słowo wymyślone przez autora specjalnie na potrzeby tej wystawy - pojęcie otwarte, niejednoznaczne, oddające charakter prezentowanych prac: swobodnych, pulsujących barwą, wymykających się dosłownemu odczytaniu. To zaproszenie do patrzenia bez schematów, do zanurzenia się w kolorze, formie i rytmie obrazu, gdzie fotografia staje się punktem wyjścia do autonomicznego świata wyobraźni.
Tadeusz Topolski - Konfestaberie
Miejsce wystawy: Galeria ZPAP
Adres: Ducha Św. 8/10/12 : Toruń
Lokalizacja: