Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki w Kazimierzu Dolnym zaprasza 23 maja 2026 roku, godz. 12.30 na wernisaż wystawy fotografii Magdaleny Wolff "Krainy Miraży". Wystawa potrwa do 1 lipca 2026 roku. Wstęp wolny.
Poprzez medium fotografii poszukuję odpowiedzi na pytanie o związek przeszłości z teraźniejszością. Interesują mnie dzieła ludzkiej pracy, zapomniane i pozostawione na łaskę losu i ich korelacje z otaczającą przestrzenią. Próbuję zrozumieć ich historię i los podkreślając plastyczną formę struktury zewnętrznej tychże obiektów. Zaś swoje liczne podróże zagraniczne wykorzystuję jako okazję do utrwalenia historii miejsca i człowieka związanego z daną przestrzenią i czasem, ich wspólnego tworzenia wydarzeń i opowieści.
Magdalena Wolff (ur. 1973 r. w Stalowej Woli) jest absolwentką Liceum Plastycznego w Kielcach - kierunek kamieniarstwo artystyczne, anglistyki na UMCS w Lublinie Sandomierzu oraz WSU w Kielcach (studia magisterskie UJ) oraz studium podyplomowego PR & Media Marketing na UMCS w Lublinie. Fotografią interesuje się od czasów szkoły średniej. W kręgu jej zainteresowań leży literatura amerykańska oraz podróże. Członek rzeczywisty ZPAF Okręg Świętokrzyski od 2019 roku do 2024 oraz członek Fotoklubu Galeria MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim od 2010 r. Jest laureatką krajowych oraz międzynarodowych konkursów fotograficznych, m.in.: czterokrotna nagroda (III oraz II miejsce) w konkursie „Kieleckie inaczej” (Kielce) oraz dwukrotnie zdobyte wyróżnienie w międzynarodowym konkursie fotografii przemysłowej „Fotopein” w Rybniku, nagroda TVP3 Kielce oraz BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim w Przedwiośniu (BWA w Kielcach), dwukrotne III miejsce w Międzynarodowym Salonie Martwa Natura (BWA w Częstochowie), wyróżnienie w konkursie „Wszystkie dzieci świata”, wyróżnienie honorowe w Międzynarodowym konkursie Definicja Przestrzeni w BWA Kielce, nagroda w PRZEDWIOŚNIE W BWA w Kielcach. Autorka licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych, zaliczając: przegląd fotografii „Ponidzie” w Busku Zdroju, udział w wystawach pokonkursowych fotografii przemysłowej 'Fotopein’ w Rybniku, w Galerii uniwersyteckiej w Drohobyczu w Ukrainie, Muzeum Historii Kielc, galerii ZPAF Okręg Świętokrzyski, Galerii MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz w prywatnych galeriach. Uczestniczka, organizatorka i wiceprezes w akcji społecznej Kwiatki w betonie (2012-2017; Kielce). Organizatorka i uczestniczka plenerów fotograficznych w kraju i zagranicą. Zdjęcia wykonuje w technice cyfrowej. Uprawia fotografię reportażową oraz konceptualną (martwa natura).
Magdalena Wolff - Krainy Miraży
Miejsce wystawy: Galeria KOKPiT
Adres: Lubelska 12 : Kazimierz Dolny
Lokalizacja: