Arkadiusz Gola - Ludzie z węgla - wystawa fotografii Stacja Biblioteka Ruda Śląska

Miejska Biblioteka Publiczna w Rudzie Śląskiej zaprasza 13 czerwca 2026 roku, o godz. 12.00 do Stacji Biblioteka na wystawę fotografii Arkadiusza Goli "Ludzie z węgla" zorganizowanej w ramach Industriady 2026. Wstęp wolny.

Wystawa prezentująca fotografie z tegorocznego hasła Industriady "Twarze Przemysłu". Wielkoformatowe wydruki pokazują portrety ludzi, którzy ukształtowali region, wraz z codziennymi emocjami uchwyconymi przez obiektyw, podziwiać będzie można w holu głównym naszej biblioteki.

Arkadiusz Gola - fotograf, kurator wystaw, absolwent, a obecnie wykładowca w Instytucie Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, ambasador marki FUJIFILM. Przez 34 lata fotoreporter Prasy Śląskiej, głównie Dziennika Zachodniego, obecnie foto felietonista tego tytułu. Zawodowo związany z Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, dla którego fotografuje przemiany w społeczeństwach, u schyłku funkcjonowania przemysłu ciężkiego. Zdobywał nagrody w najważniejszych krajowych konkursach fotografii prasowej, w tym trzykrotnie Grand Press Photo, dwukrotny stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. Odznaczony odznaką honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Autor kilkudziesięciu wystaw i publikacji z zakresu fotografii dokumentalnej. Jego zdjęcia znajdują się w zbiorach muzeów w Polsce i za granicą.

Arkadiusz Gola - Ludzie z węgla

sobota 13 czerwiec 2026 12:00

Miejsce wystawy: Stacja Biblioteka
Adres: Dworocowa 33 : Ruda Śląska

Lokalizacja:

Podobne artykuły

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.