Galeria Pomost w Lublinie zaprasza 29 maja 2026 roku, o godz. 19.00 wystawę prac Anety Nieścior "Wzlatuję ponad słońce". Wystawa będzie prezentowana do 28 czerwca 2026 roku. Wstęp wolny.
Obraz ujawnia //proces// ujawniania obrazu - dotykam tego co najczulsze i pozbawione dostępu. Chęć intymnego dialogu, konfesyjne odkrycie, akt poznania i przyjęcia. “Obraz” - integralna część. Namacalny zapis istnienia.
Aneta Nieścior - urodzona w Lublinie. Absolwentka wyższych studiów artystycznych Instytutu Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie. Dyplom w Katedrze Rysunku i Malarstwa pod kierunkiem prof. Jana Ferenca. Pracuje w wielu obszarach twórczych takich jak: malarstwo, rysunek, fotografia, muzyka. Realizuje autorskie projekty sceniczne w oparciu o własne teksty, muzykę i scenografię. Współtwórca projektów muzycznych "Piekło", "Wir", "Te Upały", "PEDET", „Wielkie Nieba”, „Pieśni z wiatru i dymu”. Współpraca z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych "Gardzienice".
Aneta Nieścior - Wzlatuję ponad słońce
Miejsce wystawy: Galeria Pomost
Adres: Kiepury 5a : Lublin
Lokalizacja: