Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Antonina Konopelska 1Antonina Konopelska - ur. w 1990 roku. Absolwentka Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW, studentka Wydziału Sztuki Mediów ASP w Warszawie. Zajmuje się fotografią, sztuką video, działaniami przestrzennymi.

Autorka wielu wystaw indywidualnych, m.in. : The Wax of Poland – Emart Gallery, Nowy Jork, 2015. Uczestniczka wystaw zbiorowych w Polsce i zagranicą, m.in. : Lektury, Salon Akademii, Warszawa, 2015; Akomodacja, Muzeum Sztuki Współczesnej, Mińsk, Białoruś, 2014; Masquerade, Centrum Fotografii, Sztokholm, 2012.

Laureatka Nagrody III stopnia Ministra Spraw Zagranicznych im. Jerzego Warchałowskiego, stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia artystyczne, stypendystka Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS.

Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą.  Laureatka stypendium Funduszu Popierania Twórczości przy Stowarzyszeniu Twórczości Autorów ZAIKS. Współpracowała z magazynami takimi jak KMAG i Art&Business. Autorka wystawy indywidualnej Mimikra (Galeria Klatka w Warszawie; Traffic Club w Warszawie), uczestniczka wystaw zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. Masquerade (Centrum Fotografii w Sztokholmie), Domówka - nasza wspólnotowość?.

Antonina Konopelska 2

Antonina Konopelska 3

Antonina Konopelska 4

W górę