forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Elżbieta Dzikowska - Uśmiech Świata

Miasto - foto-info.pl.

Galeria Sztuki Centrum Kultury w Rybniku zaprasza 16 października 2009 roku na wernisaż wystawy fotografii Elżbiety Dzikowskiej pt. "Uśmiech Świata". Podczas wernisażu będzie możliwość kupienia książek i otrzymania autografu autorki.

Elżbieta Dzikowska - Uśmiech Świata
 
Uśmiech Świata - wystawa zdjęć uśmiechniętych ludzi z rożnych zakątków świata. Autorka pokazuje nam świat jako planetę ludzi uśmiechniętych. Jedną z cech łączących ludzi wszystkich ras i kultur jest zdolność do uśmiechania się, zdolność, którą posiadamy wszyscy niezależnie od tego, jaki mamy kolor skóry, jakim mówimy językiem, czy jaką wyznajemy religię.
(ze wstępu R.Kapuścińskiego do albumu „Uśmiech świata”)

Po wernisażu zapraszamy na pokaz slajdów z udziałem autorki i film z archiwum "Pieprz i wanilia".

Elżbieta Dzikowska - podróżniczka, historyk sztuki, sinolog, autorka wielu książek, wystaw, filmów dokumentalnych, a także programów telewizyjnych, m.in. "Pieprz i wanilia" (razem z Tony Halikiem) oraz "Groch i kapusta". Swoją pierwszą podróż Elżbieta Dzikowska odbyła w 1957 roku do Chin jako studentka sinologii, by dwa lata później zostać dziennikarzem miesięcznika „Chiny”. Za sprawą innego pisma „Kontynenty”, w którym spędziła siedemnaście lat jako korespondentka i specjalista od Ameryki Łacińskiej była na całym kontynencie (Meksyk, Wenezuela, Kolumbia, Ekwador, Peru, Boliwia, Chile, Wyspa Wielkanocna, Brazylia, Urugwaj, Kuba, Haiti, Jamajka, Panama i Argentyna) i została członkiem Światowego Stowarzyszenia Latynoamerykanistów. Nakręciła 300 filmów dokumentalnych, napisała dziesiątki artykułów i wiele książek, zrobiła kilka wystaw, poznała tysiące ludzi i setki miejsc używając prawdziwie „międzynarodowego języka” – jak sama powiedziała, – czyli życzliwości i uśmiechu.


Galeria Sztuki - Rybnickie Centrum Kultury
Adres: Saint Vallier 1, Rybnik
Elżbieta Dzikowska - Uśmiech Świata
Wernisaż wystaway: 16 października 2009 r, godz. 17.30
Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież