Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Zapraszamy 10 października 2009 r, o godz. 17:00 do galerii WM w Amsterdamie na wernisaż wystawy fotofrafii Marzeny Gregier pt." Colour Factory".

Marzeny Gregier pt." Colour Factory".
 
Twórczość Marzeny Gregier bliska jest malarstwu. Z wrodzonym wyczuciem artystka wybiera z otoczenia miejskie motywy, by skomponować z nich rytmy i wzory uderzające intensywną kolorystyką. Jej domeną jest mocne, południowe słońce rzeźbiące głębokie cienie i wydobywające z przedmiotów maksimum barw. Czuć w tych wykrojonych za pomocą aparatu fotografinczego obrazach ludzką obecność - czasami jako cień na ścianie lub sylwetkę przemierzającą w pośpiechu korytarze metra, w napisie na skrzynce pocztowej lub po prostu w wytworach ludzkich rąk, które Marzena Gregier "portretuje". Te fotograficzne obrazy może tworzyć jedynie artystka wciąż na nowo zachłystująca się życiem i zaskakiwana jego wielobarwnością.
Tomasz Zając

Marzena Gregier - urodziła się w 1980 w Warszawie. Absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Dotychczas prace Gregier publikowane były w magazynach internetowych poświęconych sztuce: Zapleczu, Headmagazine, 180 magazine; prezentowane były podczas dwóch odsłon wystawy DISTRACTIONS - we Wrocławiu (2008) i w Warszawie(2009). Jak sama mówi, fotografuje dla przyjemności, a jej zdjęcia są efektem próby uchwycenia przelotnych wrażeń i impresji, są jak graficzne haiku.


Gallery WM
Adres: Elandsgracht 35, 1016 TN Amsterdam, Holandia
Marzena Gregier - Colour Factory
wernisaż: 10 październik 2009 r, godz. 17:00
Termi wystawy: 10 październik - 7 listopad 2009 r.
Strona domowa: Gallery WM
W górę