Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Teatr Nowy w Krakowie zaprasza 28 sierpnia 2009 roku, o godz. 19.00 na wernisaż wystawy fotografii Joanny Kakitek pt. "Obsesje". Są to niejednoznaczne i zaskakujące fragmenty rzeczywistości, twarze, gesty, barwy tworzące sieć stałych motywów.

Joanna Kakitek - Obsesje
 
Na wystawie będzie można zobaczyć kilkanaście wielkoformatowych fotografii oraz filmy wideo. Ich temat oscyluje wokół obsesji, niepokoju, pożądania. Na zdjęciach pojawiają się portrety ludzi zrobione w berlińskim metrze, na ulicach oraz autoportrety. Motywem przewodnim prac jest ukazanie stanu wewnętrznego niepokoju, napięcia, dręczących myśli portretowanych. Wszystkie łączy charakterystyczny wyraz twarzy: nieobecny, pogrążony w myślach, a jednocześnie uderzająco intensywny.

Portrety pojawią się także w mniej oczywistej formie - jako cykl prac, w których głównym motywem jest światło. Podkreśla ono wybrane części twarzy, jednocześnie je deformując. Taki efekt tworzy rodzaj fotograficznej abstrakcji. Pozostałe prace to różnorodne obserwacje rzeczywistości: dłonie, zwierzęta, budynki. Charakterystyczna jest tu celowa hiperbolizacja i zniekształcenie motywów. Na wystawie pojawią się także filmy wideo, będące kontynuacją historii prezentowanych na zdjęciach.

Wystawa organizowana jest przez Teatr Nowy w ramach czwartej edycji festiwalu Młoda Scena Letnia.


Teatr Nowy
Adres: ul. Gazowa 21, Kraków
Joanna Kakitek - Obsesje
Wernisaż wystawy: 28 sierpnia 2009 r.
W górę