Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Poznańska Galeria Miejska Arsenał zaprasza 24 sierpnia 2009 roku o godz. 18 na wernisaż prac autorstwa młodego grafika i fotografa Kuby Szopki "Kto Ty jesteś? Polak stary...".

Kuba Szopka - Kto Ty jesteś? Polak stary…
 
Wybrane prace mają za zadanie zwrócenie uwagi odbiorcy na największe niedogodności i problemy, z jakimi spotykają się na co dzień w naszym kraju osoby starsze. - Obok prac przedstawiających brak wystarczających środków do godnego życia ludzi starszych, pojawią się również plakaty ilustrujące wykluczenie społeczne i lęk przed nadchodzącą śmiercią - mówi Kuba Szopka, autor plakatów. - Tematyka, którą tym razem chciałbym zaprezentować, jest mi wyjątkowo bliska. Głównym bohaterem plakatów jest bowiem mój dziadek – ktoś dla mnie wyjątkowy.

Zbiór prezentowanych prac tworzy 15 plakatów w formacie 100×70cm.

Kuba Szopka – ur. 1984 roku w Poznaniu. Grafik i fotograf, absolwent Wydziału Grafiki poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 2008 roku obronił dyplom w pracowni plakatu Eugeniusza Skorwidera. Jego prace prezentowane były podczas wystawy zbiorowej „Rzemieślnicy i artyści” w klubie Piwnica 21 w 2006 roku. Interesuje się grafiką, fotografią, Internetem oraz nowymi technologiami.Arsenał Galeria Miejska
Adres: Stary Rynek 3, Poznań
Kuba Szopka - Kto Ty jesteś? Polak stary…
Wernisażwystawy: 24 sierpień 2009 r, godz. 18
Wystawa czynna: 24 sierpień - 10 wrzesień 2009r.
W górę