forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Dłubak - Źródła - Krzysztof Pijarski

Miasto - foto-info.pl.

W warszawskiej Galerii Asymetria 14 sierpnia br, o godz. 19 odbędzie się wernisaż wystawy Krzysztofa Pijarskiego "Dłubak – Źródła". Wystawa jest próbą pokazania nieuporządkowanego do dziś archiwum prac Zbigniewa Dłubaka - fotografa, malarza, teoretyka sztuki i krytyka.

Dłubak - Źródła - Krzysztof Pijarski
 
Wystawa została przygotowana we współpracy z Fundacją Archeologia Fotografii, która zajmuje się opracowywaniem archiwum Zbigniewa Dłubaka. W Asymetrii zobaczymy jednak zaledwie fragmenty olbrzymiego archiwum, w którym na uporządkowanie czekają dokumenty, negatywy i zdjęcia.

Krzysztof Pijarski - (ur. 1980) jest historykiem sztuki, artystą i badaczem posługującym się medium fotografii, tłumaczem. Absolwent Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i łódzkiej Filmówki; doktorant Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Pisze pracę doktorską o pismach i myśli Michaela Frieda, jednego z krytyków i historyków sztuki związanych z "wysokim modernizmem" w Stanach Zjednoczonych, która ma być swoistą archeologią modernizmu.


Galeria Asymetria
Adres: ul. Nowogrodzka 18a m 8a (4 piętro), Warszawa
Dłubak – Źródła - Krzysztof Pijarski
Wernisaż: 14 Sierpień 2009, godz. 19
Termin wystawy: 14 Sierpień - 11 wrzesień 2009 r.
Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież