Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

W warszawskiej Galerii Asymetria 14 sierpnia br, o godz. 19 odbędzie się wernisaż wystawy Krzysztofa Pijarskiego "Dłubak – Źródła". Wystawa jest próbą pokazania nieuporządkowanego do dziś archiwum prac Zbigniewa Dłubaka - fotografa, malarza, teoretyka sztuki i krytyka.

Dłubak - Źródła - Krzysztof Pijarski
 
Wystawa została przygotowana we współpracy z Fundacją Archeologia Fotografii, która zajmuje się opracowywaniem archiwum Zbigniewa Dłubaka. W Asymetrii zobaczymy jednak zaledwie fragmenty olbrzymiego archiwum, w którym na uporządkowanie czekają dokumenty, negatywy i zdjęcia.

Krzysztof Pijarski - (ur. 1980) jest historykiem sztuki, artystą i badaczem posługującym się medium fotografii, tłumaczem. Absolwent Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i łódzkiej Filmówki; doktorant Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Pisze pracę doktorską o pismach i myśli Michaela Frieda, jednego z krytyków i historyków sztuki związanych z "wysokim modernizmem" w Stanach Zjednoczonych, która ma być swoistą archeologią modernizmu.


Galeria Asymetria
Adres: ul. Nowogrodzka 18a m 8a (4 piętro), Warszawa
Dłubak – Źródła - Krzysztof Pijarski
Wernisaż: 14 Sierpień 2009, godz. 19
Termin wystawy: 14 Sierpień - 11 wrzesień 2009 r.
W górę