Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Katowicka galeria ZPAF zaprasza 5 sierpnia 2009 roku o godzinie 18.30 na wernisaż wystawy Timm’a Stütz’a i Ryszarda Korżanowskiego pt. "Foto & Grafia - Przestrzeń".

Foto & Grafia - Przestrzeń
 
Twórczosc fotograficzno-literacka Timm'a Stütz'a ma swoja historie! Przypuszczam, iż w czasach zakłócen kontaktów miedzyludzkich, Jego postrzeganie rzeczywistosci może poprawic stan wzajemnego poznania i porozumienia! (...) Byc może jest to tylko złudzeniem, ale uważam, iż w fotografii niszczeje cos, co można nazwac stanem świadomosci ogladanego obrazu. Ostatnio trafiły do mnie słowa zmarłego znakomitego
twórcy Ryszarda Kapuscinskiego:
"Ludzie bija sie, krzycza, gina, drapia ziemie, codziennie to ogladamy. Wyobrazniapopada w paraliż. By ja ożywic, potrzebny jest moment ciszy. Wtedy byc może uda sie odnalezc to, czego nie umiemy dotad zauważyć ...".
Własnie to "zawieszone" spojrzenie, zatrzymane w połowie drogi do mojego umysłu, jest istota proponownej przez Timm'a Stütz'a fotografii filozoficznej!

Gliwice, luty 2007, Jerzy Lewczynski
 
 
(...) Tym, co narzuca sie od razu przy obcowaniu z grafika Korżanowskiego jest jego szczególna, można nawet powiedziec, intymna relacja z uprawiana technika drukiem wklesłym. To nie przypadek, że uprawia akurat metalowe techniki druku wklesłego. Autor i jego dziedzina szukali sie i musieli sie znalezc. Odnosi sie wrażenie, że nie mógłby wypowiedziec tego, co chce w tak pełny sposób, za pomoca srodków innych dyscyplin i technik.

prof.art.graf. Andrzej Zalecki

Timm Stütz - urodził się w 1938 r. w Dresden. Pracuje w wolnym zawodzie jako artysta fotografik, publicysta i tłumacz. Zdobył Grand Prix ifo-scanbaltic Rostock 1984, złoty medal Campanone d’Oro (FIAP) Bergamo 1988 i złoty medal “Foto-Expo” (FIAP) Poznań 1989. Prezes Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznegow latach 1990-92, 1996-98 i 2000-03.Jest członkiemVerein Heidenheimer Lichtbildner 1931 e.V., Związku Polskich Artystów Fotografików oraz członkiem honorowym Związku Polskich Fotografików Przyrodniczych Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego. Ma tytuł Artiste i Excellence FIAP de la Fédération Internationale de l’Art Photographique.

Ryszard Korżanowski - ur.18.02.1939 r. w Baranowiczach. Twórczość w zakresie grafiki warsztatowej oraz realizacje scenografii teatralnej, wystawiennictwa, grafiki informacyjnej, konserwacji malarstwa, rzeźby i złotnictwa. Swoje prace graficzne wystawiał w Polsce: Poznań, Nowa Ruda, Opole, Zielona Góra, Warszawa, Konin, Szczecin, Świnouście, Gdańsk, Piła, Kraków, Wrocław, Szczecinek, Lublin, Koszalin, Słupsk i innych krajach: Umea, Skelletea, Rostock, Lübeck, Frechen, Köln, Kanagawa, Hiroshima, Tokio, San Paolo, Campinass, Lahti, Paris, Brande, Ahlbeck, Waren, Ludwigshof, Greifswald, Pasewalk, Neurandenburg.


Galeria Katowice ZPAF
Adres: ul. Św. Jana 10 (III piętro)
Foto & Grafia - Przestrzeń - Timm Stütz i Ryszard Korżanowski
Wernisaż wystawy: 5 sierpnia 2009 r, godz. 18.30
Termin wystawy: 5 - 31 sierpnia 2009 r.
W górę