Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Gliwicka galeria BlackBook zaprasza 27 lipca br, o godz. 19.00 na wernisaż wystawy pt. "Gladiatorzy" której autorem jest Andrzej Marczuk.

Andrzej Marczuk - Gladiatorzy

Rugby na wózkach jest dyscypliną mało znaną w Polsce i uprawianą od niedawna. Mało kto wie, iż polską reprezentację prowadzi słynny Joe Soares, były trener reprezentacji USA i Kanady.

Temat zawodników rugby na wózkach zrodził się niemal przypadkiem. Pod pretekstem fotografowania jednej z drużyn dokumentowałem grę na boisku. Z pozoru zdjęcia sportowe, lecz jednak pokazują przełamanie barier. W pierwszym etapie powstał fotokast. Jednak w 2009 wpadłem na pomysł, aby stworzyć portrety studyjne. Zaraz po skończonym meczu zapraszałem zawodników do rozstawionego studia na terenie hali. Najodpowiedniejszy tytuł do tego zestawu to 'Gladiatorzy' - pokazują siłę mimo drugiego wymiaru, który pozostawiam dla odbiorcy. W przyszłości chciałbym zrealizować mały wycinek z życia niektórych zawodników i zapewne to temat na lata dla dokumentalisty, dlatego bardzo się cieszę na samą myślą o takiej możliwości."


Galeria BlackBook
Adres: Plebańska 16, Gliwice
Andrzej Marczuk - Gladiatorzy
Wernisaż wystawy: 27 lipiec 2009, godz. 19.00
W górę