forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Michał Edward Dudek - Wystawa heliografii

Miasto - Wrocław.

dudekZapraszamy 20 czerwca 2016 roku o godz. 19.00 do Kawiarnii Kosmos we Wrocławiu na wernisaż wystawy heliografii Michała Edwarda Dudka. Wystawa dedykowana wybitnemu aktorowi Zdzisławowi Kuźniarowi, który w tym roku obchodzi 85 rocznicę urodzin.

Michał Edward Dudek poprzez zastosowanie techniki heliografii przedstawia w niekonwencjonalny sposób twarz aktora.

Michał Edward Dudek to wrocławski artysta – fotografik. Z wykształcenia jest geografem. Ukończył studia na Uniwersytecie Wrocławskim. Od ponad trzydziestu lat zajmuje się fotografią artystyczną. Jego ulubioną formą artystycznego wyrazu jest XIX-wieczna technika szlachetna, zwana przez Artystę heliografią lub heliochromem. Jest to połączenie fotografii z malarstwem i grafiką.

Twórca wykorzystuje działanie promieni słonecznych na odpowiednio przygotowaną emulsję. Cały ten proces jest bardzo skomplikowany i wymaga nie tylko doskonałej znajomości warsztatu ale również ogromnej cierpliwości i artystycznej intuicji. W efekcie tych działań Michała Dudka powstają oryginalne i niepowtarzalne dzieła.


Kawiarnia Kosmos
Adres: ul. św. Mikołaja 8-11, Wrocław
Michał Edward Dudek - Wystawa heliografii
Wernisaż wystawy: 20 czerwiec 2016 r., godz. 19.00
Termin wystawy: 20 czerwiec - 20 lipiec 2016 r.

 

Podobne artykuły :

» Jowita Mormul - Replikacje

Galeria 022 mieszcząca się w Związku Polskich Artystów Plastyków w Warszawie zaprasza 26 września 2016 roku o godz. 19.00 na wernisaż wystawy fotografii Jowity Mormul pt. „Replikacje”.

» Wacław Wantuch - Platinium

Leica 6x7 Gallery Warszawie zaprasza 15 września 2016 roku o godz. 19.00 na Wernisaż wystawy fotografii Wacława Wantucha pt. „Platinium”. Leica 6×7 Gallery zaprezentuje nowe oblicze oraz nowy...

» Stefania Gurdowa - Klisze przechowuje się

Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne oraz Galeria Nierzeczywista w Rzeszowie zaprasza Wernisaż w 12 sierpnia o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii pt. „Klisze przechowuje się”...

» 100x100 - Stefan Arczyński - wystawa fotografii

Muzeum Miejskie Wrocławia, Stary Ratusz zaprasza 30 lipca 2016 roku o godz. 17.00 na wystawę fotografii Stefana Arczyńskiego z okazji setnych urodzin artysty.

» Stanisława Zacharko - Boża sprawa

Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa zaprasza w sobotę 25 czerwca 2016 roku o godz. 12.00 na wernisaż wystawy fotografii Stanisławy Zacharko pt. "Boża sprawa". Podczas spotkania o godz. 13.00...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież