Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

ula-marchlik24 kwietnia 2016 roku o godz. 19.00 w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Uli Marchlik pt. "Warszawa-Kontrasty". Wystawa towarzyszy pokazom spektaklu Naga Praga Teatru Młyn.

Kompozycja zdjęć składająca się na wystawę Warszawa-Kontrasty to fragmenty miasta, które świetnie znamy – miasta łączącego w sobie ekstremalne przejawy nowoczesności i biedy, postępu i zaniedbania. A jednak – co zaskakujące – w obiektywie Uli Marchlik Warszawa daleka jest od brzydoty. Autorka obejmuje ją spojrzeniem pełnym akceptacji, przyjmując ją w całości, właśnie taką, jaka jest, bez poprawek i retuszu.

Jest w tych zdjęciach jakiś rodzaj spokoju i pogodzenia – nawet ludzie, wydają się być „wkomponowani” w krajobraz miasta, jakby mimo tych kontrastów przynależeli do niego i pasowali. Myślę, że ta wystawa to wyjątkowy komentarz do Nagiej Pragi– spektaklu, powstałego przecież właśnie z buntu przeciwko kontrastom, z niezgody na biedne i bogate, ładne i brzydkie, lepsze i gorsze. Zestawienie tej wystawy i spektaklu Naga Praga – to jeszcze jeden warszawski „kontrast”, zaskakujący mnie samą, inspirujący i budzący pytania…


Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie
Adres: Jezuicka 4, Warszawa
Ula Marchlik - Warszawa-Kontrasty
Wernisaż wystawy: 24 kwiecień 2016 r., godz. 19.00
Termin wystawy: 24 kwiecień - 24 czerwiec 2016 r.

 

W górę