forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Maciek Nowak - Jazz w Wielkim Mieście. Fotografując Nowy Jork

Miasto - Lublin.

obara lcCentrum Kultury w Lublinie zaprasza w piątek 22 kwietnia 2016 roku o godz. 18.00 na spotkanie z autorem oraz wernisaż wystawy Maćka Nowaka „Jazz w Wielkim Mieście. Fotografując Nowy Jork”. Wystawa fotografii w ramach 8 Lublin Jazz Festiwal.

 

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace, które powstały podczas kilku wizyt autora w Nowym Jorku. Zdjęcia przedstawiają zarówno zawodowych jazzmanów, jak i amatorskich grajków, a także „muzykorodne” pejzaże i jazzową ikonografię miasta. Wykonawcy ukazywani są w znanych nowojorskich klubach, tropieni są również na stacjach metra. Autor starał się bowiem uchwycić jednocześnie magię jazzu i muzykę samego miasta. W ten sposób jego prace układają się w fotograficzny esej o jednym z ważnych aspektów Big Apple.

Maciej Nowak – historyk literatury, edytor, krytyk literacki i muzyczny, miłośnik jazzu i fotografii. Autor kilkudziesięciu recenzji płytowych, relacji z koncertów i wywiadów z muzykami. Zdjęcia zamieszczał także w miesięczniku „Jazz Forum” oraz na portalu Diapazon.pl. Jego fotografie z Paryża i francuskiej prowincji można zobaczyć w filmach dostępnych na stronie internetowej Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie, promujących twórczość Bobkowskiego. Pracownik naukowy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.


Centrum Kultury w Lublinie
Adres: ul. Peowiaków 12, Lublin / Poziom -1 / Piwnice CK
Maciek Nowak - Jazz w Wielkim Mieście. Fotografując Nowy Jork
Wernisaż wystawy: 22 kwiecień 2016 r., godz. 18.00
Termin wystawy: 17 - 30 kwiecień 2016 r.

 

Podobne artykuły :

» Jowita Mormul - Replikacje

Galeria 022 mieszcząca się w Związku Polskich Artystów Plastyków w Warszawie zaprasza 26 września 2016 roku o godz. 19.00 na wernisaż wystawy fotografii Jowity Mormul pt. „Replikacje”.

» Wacław Wantuch - Platinium

Leica 6x7 Gallery Warszawie zaprasza 15 września 2016 roku o godz. 19.00 na Wernisaż wystawy fotografii Wacława Wantucha pt. „Platinium”. Leica 6×7 Gallery zaprezentuje nowe oblicze oraz nowy...

» Stefania Gurdowa - Klisze przechowuje się

Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne oraz Galeria Nierzeczywista w Rzeszowie zaprasza Wernisaż w 12 sierpnia o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii pt. „Klisze przechowuje się”...

» 100x100 - Stefan Arczyński - wystawa fotografii

Muzeum Miejskie Wrocławia, Stary Ratusz zaprasza 30 lipca 2016 roku o godz. 17.00 na wystawę fotografii Stefana Arczyńskiego z okazji setnych urodzin artysty.

» Michał Edward Dudek - Wystawa heliografii

Zapraszamy 20 czerwca 2016 roku o godz. 19.00 do Kawiarnii Kosmos we Wrocławiu na wernisaż wystawy heliografii Michała Edwarda Dudka. Wystawa dedykowana wybitnemu aktorowi Zdzisławowi...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież