Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Warren Richardson Hope for-a-New-LifeZapraszamy 25 maja 2016 roku o godz. 19.00 do zabytkowej hali byłej Elektrowni Huty Królewskiej w Chorzowie na wernisaż wystawy fotografii World Press Photo. Wwystawę  zobaczymy w ramach Śląskiego Festiwalu Fotografii który rozpocznie się 28 maja 2016 roku.

To ważne wydarzenie dla wszystkich miłośników fotografii: wystawa jest prezentacją najlepszych zdjęć nagrodzonych w World Press Photo, najważniejszym konkursie fotografii prasowej na świecie.

World Press Photo to najważniejszy konkurs branżowy fotografów z całego świata pracujących dla prasy. Organizatorem jest Fundacja World Press Photo, która działa od 1955 roku. Konkurs odbywa się corocznie, wyniki ogłaszane są w lutym. Przebiega w kilkunastu kategoriach obejmujących fotografie pojedyncze i serie (reportaże), takich jak zdjęcie roku, sportowe sytuacje, życie codzienne, portrety, przyroda i.t.d. Rokrocznie na konkurs swoje prace wysyła kilka tysięcy fotografów z całego świata. Wystawa jest prezentacją najlepszych zdjęć wyłonionych w ramach konkursu World Press Photo.

Wystawa prezentowana będzie w hali byłej Elektrowni Huty Królewskiej. To piękne, poprzemysłowe miejsce jest wpisane do rejestru zabytków województw śląskiego. Wystawa po raz pierwszy w historii zawita do Chorzowa.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta w Chorzowie i Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Wstęp wolny.

Zobacz nagrodzone zdjęcia w konkursie World Press Photo 2016


Elektrownia Huty Królewskiej
Adres: Metalowców 13, Chorzów
World Press Photo 2016 - wystawa fotografii
Wernisaż wystawy: 25 maj 2016 r., godz. 19.00
Termin wystawy: 25 maj - 15 czerwiec 2016 r.

 

W górę