Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

sawa-boryslawski-czarnobylKino Nowe Horyzonty we Wrocławiu zaprasza 8 kwietnia 2016 roku o godz. 19.00 na wernisaż wystawy fotografii otworkowej Grzegorza Sawy - Borysławskiego „Miasto duchów”.

Wystawa fotografii „Miasto Duchów” (ang. "Ghosts of Chernobyl") to fotografie wykonane w czarnobylskiej strefie zamknietej przez Grzegorza Sawę-Borysławskiego podczas dwóch wypraw do Czarnobyla – w 2014 i 2015 roku.

Okazją do zorganizowania pokazu prawdopodobnie pierwszych na świecie zdjęć otworkowych z tego wciąż niebezpiecznego rejonu jest 30. rocznica katastrofy elektrowni jądrowej w Czarnobylu.
Autor zaprezentuje też kolekcję aparatów własnej konstrukcji.

Unikatowy klimat tych fotografii multiplikuje wrażenia z „miasta duchów” jako mrocznej, zamglonej miejskiej, otwartej przestrzeni – opuszczonej w popłochu w dwa dni po awarii elektrowni atomowej. Prace dedykowane są również całej społeczności, którą 26 kwietnia 1986 roku dotknęła tragedia w Czarnobylu. Prace powstały w Prypeci oraz całej zamkniętej 30-kilometrowej średnicy "Zonie" – łącznie z terenami samej elektrowni i IV reaktora.

Wystawa po premierze we Wrocławiu odwiedzi wiele polskich miast. Autor zamierza też pokazać zdjęcia za granicą w 2016 i 2017 roku.

Grzegorz Sawa-Borysławski - urodzony w 1983 roku jest polskim artystą, fotografem, muzykiem. Skończył wydział fotograficzny na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Tworzy czynnie od 2005 roku. W dorobku wystawy indywidualne i zbiorowe, w Polsce i za granicą.


Kino Nowe Horyzonty - poziom I
Adres: ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, Wrocław
Grzegorz Sawa - Borysławski - Miasto duchów
Wernisaż wystawy: 8 kwiecień 2016 r., godz. 19.00
Termin wystawy: 8 - 28 kwiecień 2016 r.

 

W górę