Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

miranowiczGaleria Pusta cd. w Jaworznie zaprasza 6 kwietnia 2016 roku o godz. 17.30 na wernisaż wystawy fotografii Mirosława Miranowicza pt. „Open Book – prolog”.

Mirosław Miranowicz szuka odpowiedzi jak stare techniki mogą pomagać w przekazywaniu treści współcześnie. Pracuje nad kilkoma cyklami zdjęć używając mokrej płyty kolodionowej wynalezionej przez Fredericka Scotta Archera w 1851 roku.

Tymi cyklami są: pasje, stara architektura, portrety, krajobraz, ogród, bukiety, stare lampy a także fotografie pojedyncze. Na wystawie prezentuje prace z cyklu Open Book - portrety kobiet.

Mirosław Miranowicz - urodzony, mieszkający i pracujący w Jaworznie. Pasjonat, samodzielnie zgłębiający tajniki fotografii w historycznych technikach szlachetnych. Członek Szkoły Widzenia w Jaworznie oraz Klubu Miłośników Fotografii przy MOKSiR w Chełmku. Współtwórca albumu fotograficznego Jaworzno - Miasto w fotografii "Szkoły Widzenia". Prace znajdują się w zbiorach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, MCKiS w Jaworznie, ASP w Katowicach, Galerii Pustej cd. w Jaworznie oraz w zbiorach kolekcjonerów indywidualnych.


Galeria Pusta cd.
Adres: ul Fabryczna 37, Jaworzno
Mirosław Miranowicz - Open Book – prolog
Wernisaż wystawy: 6 kwiecień 2016 r., godz. 17.30
Termin wystawy: 6 - 26 kwiecień 2016 r.

 

W górę