Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

sd-of-polandGaleria Fotografii B&B działająca w Miejskim Domu Kultury Włókniarzy w Bielsku Białej zaprasza 1 kwietnia 2016 roku o godz. 18.00 na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii grupy „Street Dogs of Poland”.

Wystawa stanowi podsumowanie 2-go roku istnienia Grupy Fotograficznej „Street Dogs of Poland”. Grupa została założona w styczniu 2014 roku na portalu społecznościowym Facebook. Obecnie skupia ona ponad 3 tysiące polskich pasjonatów fotografii ulicznej mieszkających w Polsce a także w wielu innych zakątkach świata.

Tam też działa Galeria SDoP, miejsce w którym regularnie publikowane są najlepsze i najciekawsze prace członków Grupy. Nadrzędnym celem Grupy jest promowanie polskich autorów i polskiej fotografii ulicznej. Jest to największa polska Grupa Fotograficzna skupiająca pasjonatów tego rodzaju fotografii na portalach społecznościowych.

W roku 2015 SDoP zrealizowała pierwszą swoją wystawę fotograficzną „30 wymiarów fotografii ulicznej - rok 2014”, która odbyła się w kilku miastach Polski i spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem zarówno ze strony autorów jak i oglądających.

Stąd pomysł, by w roku bieżącym kontynuować wystawę, przegląd najlepszych prac, tym razem w szerszej formie. Zaprezentowanych zostanie 58 fotografii, w tym wyselekcjonowanych spośród około 360 fotografii wyróżnionych w roku 2015 tytułem „zdjęcia dnia” Galerii Street Dogs of Poland (i ponad 2 tys. wyróżnionych samą publikacją w Galerii) a także prac honorowych członków Grupy (Chris Niedenthal, Jacek Bonecki, Damian Chrobak).

Wiele z prezentowanych prac zostało docenionych w zeszłorocznych międzynarodowych konkursach fotograficznych. Jest to jedyna w swoim rodzaju okazja do oglądnięcia tak wielu świetnych fotografii wybitnych fotografów w jednej galerii. Wszystkie zdjęcia, po prezentacji na wystawach, zostaną zlicytowane, a pieniądze zebrane w ten sposób trafią do jednego z domów dziecka.


Galeria Fotografii B&B - Miejski Dom Kultury Włókniarzy
Adres: ul. 1 Maja 12, Bielsko-Biała
Street Dogs of Poland - wystawa fotografii
Wernisaż wystawy: 1 kwiecień 2016 r., godz. 18.00
Termin wystawy: 1 - 30 kwiecień 2016 r.

 

W górę