Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Jagoda-Malanin-wernisaz-i-wystawa-fotografii-19-03-2016-Pracownia-Duzy--PokojPracownia Duży Pokój w Warszawie zaprasza na wernisaż i wystawę fotografii pt. „architektury spontaniczne” Jagody Malanin. Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę, 19 marca 2016 roku o godz. 19.00.

O samej wystawie, tak pisze jej kuratorka Alicja Rosé: „Fotografie Jagody Malanin przywołują na pamięć obrazy Edwarda Hoppera, ale to tylko drobne odniesienie, powiązanie, które dostrzeżemy w pustych przestrzeniach, do których przez okna wpada światło. Na pewno czujemy też podobną melancholię, jaką wywołują obrazy Hoppera - czy to przez brak osób, czy też przez specyficzne światło i grę form.

Fotografie Malanin mówią jednak osobnym głosem. Są to fragmenty rzeczywistości, którą jesteśmy otoczeni, którą mijamy codziennie. Malanin ukazuje nam jej zadziwiające piękno w miejscach, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Nie chodzi o zwykłe ukazanie brzydoty à rebours. Jagoda Malanin, mam wrażenie, dotyka rzeczywistości taką jaka jest, po prostu i z czułością. Źdźbło trawy, które rzuca delikatny cień na żółty mur w tle czy światło wpadające przez okno - wyglądają jakby były malowane olejem na płótnie. Przestrzeń do nas przemawia. Zaczynamy spoglądać inaczej na wnętrza, mury”

Jagoda Malanin to absolwentka ASP we Wrocławiu na kierunku Fotografia i Multimedia, iberystka. Studiowała także na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Porto. Mieszka we Wrocławiu, specjalizuje się w fotografii i wideoinstalacji.


Pracownia Duży Pokój
Adres: ul. Wareckiej 4/6, Warszawa
Jagoda Malanin - Architektury spontaniczne
Wernisaż wystawy: 19 marzec 2016 r., godz. 19.00
Termin wystawy: 19 marzec - 3 kwiecień 2016 r.
Strona www: Jagoda Malanin

 

W górę