Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

kreisCentrum Kultury Ślaskiej w Świętochłowicach zaprasza 10 marca 2016 roku o godz. 18.00 na wystawę fotografii pt. „WHERE ARE YOU, ANDY?” której autorem jest Antoni Kreis.

Lata sześćdziesiąte ubiegłego wieku: odkrywanie świata, szaleństwo muzyki Beatlesów, dekadencja, w sztuce i w życiu, Andy Warhol i Jego Fabryka, pop art. I nowa filozofia sztuki.

To początek mojego świadomego życia, wiec zostaje w pamięci na zawsze. Dancing In The Street, Blowin’ In The Wind, Dziwny jest ten świat i Na drugim brzegu tęczy. Później Wietnam, o którym wszędzie głośno, pierwsze w PRL-owskiej rzeczywistości komiksy, niespokojne, kolorowe lata siedemdziesiąte.

A w Polsce szaro, ponuro.

W centrum tego wszystkiego Kobieta, dzięki której świat toczy się coraz szybciej do przodu, wszak poeci piszą dla Kobiet, muzycy grają i śpiewają dla Kobiet, artyści tworzą dla Kobiet, w zamian oczekując Jej uśmiechów i względów. Polska sztuka fotograficzna nie „załapała się” na pop art – chciałbym to nadrobić….

Antoni Kreis - urodził się w 1956 roku w Chorzowie. Wiceprezes Zarządu Okręgu Śląskiego ZPAF. Uczestnik ponad stu fotograficznych wystaw zbiorowych i kilkudziesięciu indywidualnych w kraju i za granicą. Laureat dziesiątek nagród w konkursach fotograficznych i filmowych. Organizator kursów fotografii oraz wykładowca na kursach oraz w szkołach fotografii. Ciągle poszukuje nowych form wypowiedzi artystycznej. W obrębie jego zainteresowań znajdują się zarówno klasyczne style fotograficzne jak portret, pejzaż czy reportaż jak również działania z gatunku fotograficznej awangardy.


Centrum Kultury Ślaskiej w Świętochłowicach
Adres: Wieże KWK Polska w Świętochłowicach, ul. Wojska Polskiego 16, Świętochłowice
Antoni Kreis - WHERE ARE YOU, ANDY?
Wernisaż wystawy: 10 marzec 2016 r., godz. 18.00

 

W górę