forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Bronisław Bugiel - Inne widzenie świata

Miasto - Zielona Góra.

b-bugielMuzeum Ziemi Lubuskiej oraz Towarzystwo Miłośników Zielonej Góry „Winnica” zapraszają 2 marca 2016 roku o godz. 17.00 na spotkanie z autorem i wernisaż wystawy pt. „Bronisław Bugiel. Inne widzenie świata".

Na wystawie zaprezentowanych zostanie ponad 80 fotografii. Są to zdjęcia czarno-białe i w barwach sepii oraz prace wykonane w technice gumy chromianowej. Wszystkie zrealizowane zostały przy pomocy aparatu analogowego i wykorzystaniu tradycyjnych technik obróbki fotograficznej. Wyróżnia je znakomity warsztat, ale są też odbiciem wrażliwości Artysty na otaczający świat.

Fotografie czarno-białe tematycznie odnoszą się do świata przyrody i nie ma w nich śladu człowieka. Bronisław Bugiel najchętniej przygląda się bezlistnym drzewom, zachwyca się śniegiem i przestrzenią. W pracach wykonanych w technice gumy tematyka jest bardziej różnorodna. Dominują ulice Zielonej Góry, jest pejzaż, pojawia się nawet świat techniki. Ale są również zabawy formą i barwą.

Prace pokazane na wystawie to ujęcia unikatowe i niepowtarzalne. Nie sposób przejść obok nich obojętnie, gdyż promieniują emocjami, które sprzyjają refleksji nad urodą świata, nad delikatnością materii jaka nas otacza.

Bronisław Bugiel - urodził się w 1934 roku w Chorzowie. Wykształcenie zdobył w Technikum Fototechnicznym w Katowicach. W roku 1954 przybył z nakazem pracy do Zielonej Góry i objął etat fotoreportera w redakcji „Gazety Zielonogórskiej”. Przez lata uwieczniał przemiany i najważniejsze wydarzenia gospodarcze, polityczne i kulturalne na Ziemi Lubuskiej. Po przejściu na emeryturę w 1990 roku współpracował z Wojewódzkim Urzędem Dokumentacji Zabytów. W 1991 roku został członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików (do roku 2009), jest także honorowym członkiem Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego. Brał udział w wielu konkursach fotograficznych – wojewódzkich i ogólnopolskich. Ma na swoim koncie 19 wystaw indywidualnych i ponad 10 współautorskich. Przez wszystkie lata aktywności zawodowej i artystycznej pozostawał wierny fotografii „analogowej” i do dziś nie wykonuje zdjęć przy użyciu aparatu cyfrowego. Od 1989 roku realizuje swoje pasje artystyczne tworząc prace w szlachetnej technice gumy chromianowej. Bogate archiwum negatywów Artysty zostało zakupione przez Miasto Zielona Góra i stanowi dziś kopalnię wiedzy o tym, jak w II połowie XX wieku zmieniało się życie w Polsce, a nade wszystko w Winnym Grodzie.


Muzeum Ziemi Lubuskiej
Adres: al. Niepodległości 15, Zielona Góra
Bronisław Bugiel - Inne widzenie świata
Wernisaż wystawy: 2 marzec 2016 r., godz. 17.00
Termin wystawy: 2 marzec - 30 czerwiec 2016 r.

 

Podobne artykuły :

» Jowita Mormul - Replikacje

Galeria 022 mieszcząca się w Związku Polskich Artystów Plastyków w Warszawie zaprasza 26 września 2016 roku o godz. 19.00 na wernisaż wystawy fotografii Jowity Mormul pt. „Replikacje”.

» Wacław Wantuch - Platinium

Leica 6x7 Gallery Warszawie zaprasza 15 września 2016 roku o godz. 19.00 na Wernisaż wystawy fotografii Wacława Wantucha pt. „Platinium”. Leica 6×7 Gallery zaprezentuje nowe oblicze oraz nowy...

» Stefania Gurdowa - Klisze przechowuje się

Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne oraz Galeria Nierzeczywista w Rzeszowie zaprasza Wernisaż w 12 sierpnia o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii pt. „Klisze przechowuje się”...

» 100x100 - Stefan Arczyński - wystawa fotografii

Muzeum Miejskie Wrocławia, Stary Ratusz zaprasza 30 lipca 2016 roku o godz. 17.00 na wystawę fotografii Stefana Arczyńskiego z okazji setnych urodzin artysty.

» Michał Edward Dudek - Wystawa heliografii

Zapraszamy 20 czerwca 2016 roku o godz. 19.00 do Kawiarnii Kosmos we Wrocławiu na wernisaż wystawy heliografii Michała Edwarda Dudka. Wystawa dedykowana wybitnemu aktorowi Zdzisławowi...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież