Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

bielinskaWarszawska Galeria w Lesie zaprasza 29 stycznia 2016 roku, o godz. 19.00 na wernisaż wystawy fotografii Marleny Bielińskiej pt. "Sensuality".

Podczas wystawy zaprezentowanych zostanie 14 prac artystki w różnych formatach. Większość została wykonana w okresie 1995 - 2005 techniką analogową, której Marlena jest ogromną fanką.  Na uwagę zasługuje fakt, że niektóre z zaprezentowanych na wystawie prac były w pełni wykonane przez artystkę – począwszy od scenografii przez stylizacje i makijaż kobiet, które na nich występują.

Marlena Bielinska - artystka, która w swoich fotografiach w sposób absolutnie perfekcyjny wydobywa kobiece piękno. Sensualność jej percepcji znalazła wyraz w licznych portretach gwiazd i modelek. Przed jej obiektywem stanęły takie sławy jak Adriana Lima, Anja Rubik czy Kate Winslet. Życie zawodowe do niedawna dzieliła pomiędzy Nowy Jork i Warszawę. Marlena  zajmuje się fotografią od 1993 roku. Pierwszy raz za obiektywem stanęła w Nowym Jorku, do którego wyjechała z Polski w 1988 roku. Rozpoczęła tam karierę jako modelka, podpisując kontrakt  z największą wówczas agencją modelek - Elite .  Od zawsze zafascynowana pięknem i sensualnoscią kobiet, pierwsze zdjęcia zrobiła córce znajomych, potem regularnie fotografowała koleżanki z agencji. Prawdziwy początek fotograficznej karierze Bielinskiej dała publikacja zdjęć jej autorstwa w magazynie American Photo, w 1993 r. Artystka ma na swoim koncie kilka wystaw, głównie w Nowym Jorku m.in. w Banana Down Gallery i w polskim Konsulacie. Jest laureatką nagrody Grand Front , którą w 2010 roku dostała za okładkę dla magazynu VIVA!  oraz kilku nagród w USA z ramienia firmy Polaroid i Mamiya . Prace Marleny  pojawiły się  w ponad dwudziestu amerykańskich i europejskich magazynach, w tym między innymi w Elle, Glamour, Playboy, Vibe , Sports Illustated , GQ i Vogue.


Galeria w lesie
Adres: ul. Racjonalizacji 6/8, Warszawa
Marlena Bielinska - Sensuality
Wernisaż wystawy: 29 styczeń 2016 r., godz. 19.00
Termin wystawy: 29 styczeń - 31 marzec 2016 r.

W górę