Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

m-gardulskiGaleria Pusta cd. w Jaworznie zaprasza 30 grudnia 2015 roku o godz. 17.30 na wernisaż wystawy fotografii pt. „Św. Sebastian” której autorem jest Marek Gardulski.

Św. Sebastian to, być może, jedyny święty, którego przedstawienia powstają do dzisiaj, w przeróżnych interpretacjach. Składa się na to przynajmniej kilka przyczyn.

Wydaje się jednak, że artyści przede wszystkim odnoszą się do symboliki zawartej w tradycyjnych przedstawieniach, nie do kwestii religijnych.

Kilka, wybranych z większego cyklu prac składających się na tą wystawę stara się opowiadać o myśleniu na temat "motywu Św. Sebastiana", myśleniu za pomocą fotografii. Od ujęć, które można nazwać realistycznymi do swego rodzaju fotograficznej metafory...

Marek Gardulski - urodzony w 1952 roku w Krakowie. Członek ZPAF od 1981 roku. W latach osiemdziesiątych autor cykli "Autoportret" i "Kącik dziecięcy". Stypendysta United States Information Agency, współpracował z The International Polaroid Collection (Photokina 1990 - "Selection 5"). Na początku lat dziewięćdziesiątych zestawem "Solvay" zwrócił się ku dokumentalnej fotografii przestrzeni industrialnej. Uczestnik wielu wystaw: "Wokół dekady - polska fotografia lat 90-tych" (Muzeum Sztuki w Łodzi), "Marzyciele i świadkowie. Fotografia Polska XX wieku" (MN w Krakowie-Arsenał), "Polska fotografia w XX wieku" – ZPAF Warszawa, "XX wiek w Fotografii Polskiej z Kolekcji Muzeum Sztuki w Łodzi" (The Shoto Museum of Art – Tokyo). Jego prace znajdują się w kolekcjach polskich i zagranicznych. Mieszka i pracuje w Krakowie. Nie związany z żadną grupą artystyczną.


Galeria Pusta cd.
Adres: Jaworzno, ul Fabryczna 37
Marek Gardulski - Św. Sebastian
Wernisaż wystawy: 30 grudzień 2015 r., godz. 17.30
Termin wystawy: 30 grudzień 2015 r. - 26 styczeń 2016 r.

W górę