Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

drozdzGaleria Pusta cd. w Jaworznie zaprasza na wystawę fotografii pt. „Codzienność” której autorem jest Marcin Drożdż. Wernisaż odbędzie się 25 listopada 2015 roku o godz. 18.00.

Miasto i jego dynamika, ruch, gwar, tłum, miękkie światło lamp, zapełnione ulice lub te zupełnie puste. W to wszystko zanurzony pojedynczy człowiek, jego intymny świat, codzienność i relacje.
Potrzeba ogromnej wrażliwości i spostrzegawczości, by go dojrzeć i uczynić głównym bohaterem fotografii. Sztuka patrzenia. Piękno odkryte dzięki obserwacji. O tym jest ta wystawa.

Głęboko zakorzeniona i inspirowana dziełami mistrzów fotografii dokumentalnej i reportażowej.
Zwracająca uwagę na sytuacje, które często obojętnie mijamy. Mówiąca o tym, jacy jesteśmy.
Historie opowiedziane przez autora z poczuciem humoru lub melancholią.
Wszystko zamknięte w kilku czarno-białych fotografiach.

Marcin Drożdż - fotograf, podróżnik, człowiek pełen pasji. Urodził się w Jaworznie, tam też ma początek jego przygoda z fotografią. Od niemalże dziesięciu lat podróżuje po Europie. Obecnie, od dwóch lat, mieszka w Amsterdamie. Fotografii uczył się sam, inspirując się pracami mistrzów: głównie Andreasa Feiningera, Roberta Capy oraz Henri'ego Cartier-Bresson'a. Zajmuje się fotografią tradycyjną, przede wszystkim reportażową i dokumentalną. W tworzeniu posługuje się głównie dalmierzami Leica. Sam również zajmuje się procesem fotograficznym - wywoływaniem filmu jak i tworzeniem odbitek srebrowych. Wszystko od początku do końca.


Galeria Pusta cd.
Adres: ul Fabryczna 37, Jaworzno
Marcin Drożdż - Codzienność
Wernisaz wystawy: 25 listopad 2015 r.
Termin wystawy: 25 listopad - 20 grudzień 2015 r.

W górę