Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

10latStowarzyszenie Miłośników Fotografii oraz Miejski Klub im. J. Kiepury w Sosnowcu zaprasza 18 listopada o godzinie 18.30 na Jubileuszową wystawę fotografii Sosnowieckiej Formacji Fotograficznej.

Stowarzyszenie Miłośników Fotografii, działające przy Miejskim Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu zostało założone w 2005 roku.

Wspólna działalność grupy sympatyków fotografii z Sosnowca polega na organizowaniu wystaw, przeglądów, warsztatów, spotkań z wybitnymi fotografikami oraz plenerów fotograficznych. Fotografia jest dla członków grupy zarówno poważnym zadaniem jak i formą odpoczynku, poszukiwania siebie, poznawania świata… a przede wszystkim jest największą pasją!

Rok 2015 jest dla Stowarzyszenia Miłośników Fotografii rokiem jubileuszowym. Patrząc na dziesięcioletni okres działalności Stowarzyszenia nie sposób przecenić ogromnego dorobku twórczego, który jest wynikiem społecznej pracy grupy pasjonatów fotografii.

Na potrzeby wystawy jubileuszowej każdy z autorów wybrał po kilka wiodących prac i tak powstała różnorodna tematycznie i stylistycznie ekspozycja, będąca przekrojowym ukazaniem możliwości, umiejętności i wrażliwości sosnowieckich fotografów.

„Prezentowana wystawa jest próbą pokazania aktualnych dokonań artystycznych członków Stowarzyszenia Miłośników Fotografii w Sosnowcu. Dziesięć lat działalności stowarzyszenia to czas dobrze wykorzystany do podnoszenia poziomu twórczego jego członków. Aktywny udział w licznych plenerach, wystawach czy warsztatach artystycznych wydatnie umocnił pozycję grupy na artystycznej mapie miasta” – mówi opiekun grupy, Zbigniew Podsiadło. „Stowarzyszenie Miłośników Fotografii nawiązuje swoim działaniem zarówno do tradycji Fotograficznego Klubu „PRYZMAT”, istniejącego w Sosnowcu w latach 1983-1987 i odnoszącego w swoim czasie poważne sukcesy artystyczne zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej, oraz do działającego na początku XXI wieku Zagłębiowskiego Towarzystwa Fotograficznego”.


Miejski Klub im. J. Kiepury w Sosnowcu
Adres: ul. Będzińska 65, Sosnowiec
Wystawa Sosnowieckiej Formacji Fotograficznej
Wernisaż wystawy: 18 listopad 2015 r., godz. 18.30
Termin wystawy: 18 - 27 listopad 2015 r.

W górę