forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Wystawa fotografii GTF - Wokół Klimta

Miasto - Gdańsk.

gtfNadbałtyckie Centrum Kultury. Ratusz Staromiejski w Gdańsku zaprasza 20 listopada o godz. 18.00 na wystawę zbiorową Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego pt. "Wokół Klimta".

Uczestnicy wystawy: Krystyna Andryszkiewicz, Beata Biernat, Barbara Chmielińska, Magdalena Chmielińska, Iwona Delegiewicz, Adam Dereszkiewicz, Adam Fleks, Jolanta Herburtowska, Wojciech Jung, Maciej Kostun, Andrzej Kraj, Leszek Kułakowski, Maria Laskowska, Elżbieta Mielcarzewicz, Ewa Nagadowska, Eugeniusz Nurzyński, Aleksander Orzechowski, Sławomir Ostaszewski, Janusz Piechota, Piotr Rogalski, Maria Różańska, Jacek Sadłowski, Arkadiusz Srebnik, Jan Stańczak, Urszula Śmiałek, Andrzej Wróblewski

Art Noveau (Francja), Modern Style (Anglia), Jugend Stil (Niemcy), ale też flamandzka, pogardliwa nazwa Paling Stijl (styl węgorzowaty) – to tylko kilka przykładów obrazujących zasięg trendu plastycznego, który od roku 1900 (Wystawa światowa) rozprzestrzenił się głównie w Europie, ale i na innych kontynentach. Polska nazwa stylu: Modernizm – ma również swoich znaczących przedstawicieli z Wyspiańskim na czele, choć on sam nie pozwalał na wpisanie go w ten nurt. Gdańsk, w przeciwieństwie do np. Sopotu, nie był ostoją modernizmu. Gotyk, renesans – tak, ale Jugendstilu jak na lekarstwo.
Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne tą wystawą chce, choć w skromnym wymiarze, dać miastu odrobinę tego klimatu, w wydaniu ambitnym, ale i pastiszu czy wręcz kiczu, jak wielu krytyków sztuki określało ten styl.


Nadbałtyckie Centrum Kultury. Ratusz Staromiejski
Adres: ul. Korzennna 33/35, Gdańsk
Wystawa fotografii GTF - Wokół Klimta
Wernisaż wystawy: 20 listopad 2015 r., godz. 18.00
Termin wystawy: 20 listopad - 10 grudzień 2015 r.

Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież