Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

borys makaryZ okazji jubileuszu 30-lecia istnienia Towarzystwa Polsko Japońskiego im. Akiry Kurosawy galeria Galeria Marchołt w Katowicach zaprasza 17 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Borysa Makarego „Polish misia”.

Wystawa przygotowana z okazji jubileuszu 30-lecia istnienia Towarzystwa Polsko Japońskiego im. Akiry Kurosawy w Katowicach i towarzyszącemu Festiwalowi Sztuki i Kultury Japońskiej na Górnym Śląsku.

Ekspozycja wystawy Borysa Makarego, znanego młodego artysty fotografika - osobowości współczesnego świata polskiej fotografii, z pięknym dorobkiem artystycznym i wieloma nagrodami, otwarta zostanie dla publiczności w zabytkowych wnętrzach Marchołta, popularnego i magicznego miejsca na mapie śląskiej kultury i w obecnej siedzibie Klubu Niezależnych Stowarzyszeń Twórczych w Katowicach.

Patronaty wystawy: Ambasada Japonii w Polsce, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Ślaskiego, Prezydent Miasta Katowic.

Borys Makary - fotograf urodzony w 1977 r. w Polsce. Zajmuje się fotografią konceptualną, kreacyjną, komentującą rzeczywistość. W jego projektach zauważalne jest zainteresowanie naturą człowieka, przede wszystkim kobiety. Poszukuje ciekawych i intrygujących metod obrazowania, podchodzi w nowatorski sposób nie tylko do fotografii jako medium, ale również do prezentowanych przez siebie tematów. Z wykształcenia magister sztuk wizualnych, absolwent fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Uczył się fotografii mody od Milesa Aldridge’a oraz w International Center of Photography w Nowym Jorku. Był asystentem fotografa mody Richarda Warrena. Borys Makary wystawiał swoje prace w Paryżu, m.in. na targach sztuki fotofever, w paryskiej Galerii Nue, na festiwalu WeArt w Barcelonie, Photo Independent w Los Angeles, oraz na wielu wystawach krajowych. Otrzymał liczne międzynarodowe nagrody na konkursach fotograficznych w USA i w Europie, w tym trzy medale na Prix de la Photographie Paris 2013 - zarówno za kampanie reklamowe, jak i projekty autorskie.


Galeria Marchołt
Adres: ul. Warszawska 37, Katowice
Borys Makary - Polish misia
Wernisaż wystawy: 17 listopad 2015 r., godz. 18.00
Termin wystawy: 17 listopad - 31 grudzień 2015 r.

W górę