Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

p morawskiMuzeum Miejskie Wrocławia zaprasza 23 października o godz. 17.00 2015 roku na wystaeę fotografii Piotra Morawskiego pt. "Milczące Piękno".

Na wystawie w Pałacu Królewskim pokazane zostaną 22 barwne fotografie Piotra Morawskiego utrzymane w odcieniach szarości. Wszystkie zostały wykonane w latach 2013-2015 na zabytkowych nekropoliach w Pradze, Bukareszcie, Wilnie, Budapeszcie, Brnie, Lublinie, Warszawie, Dreźnie, Wiedniu, Kolonii i in. Jego prace przedstawiające stare, „znikające cmentarze” można było zobaczyć na wystawie towarzyszącej konferencji „Ochrona krajobrazu kulturowego pogranicza polsko-niemieckiego" w listopadzie 2013 roku w Willi Heindricha w Szklarskiej Porębie.

Piotr Morawski - urodził się w 1971 roku, z wykształcenia jest inżynierem informatyki. Z zamiłowania – fotografem. Fotografią, także reportażową,  zajmuję się od ponad 25 lat. Również nekropolie z ich nostalgiczną i refleksyjną atmosferą zapisuje na swoich kadrach od wielu lat, odwiedzając zabytkowe cmentarze w całej Europie. Artysta fotografuje te nagrobki, które na nim samym wywarły największe wrażenie, ale nie jest to dokumentacja tychże, a raczej próba oddania osobistego zachwytu i piękna kamiennej architektury oblanej naturalnym światłem. W jego pracach dominują wykadrowane elementy nagrobków: figury, ornamenty  i przedstawienia symboliczne.  Autor nie tylko fotografuje stare cmentarze, ale też aktywnie pomaga w ich ochronie i renowacji. Współpracuje w tym zakresie z wieloma organizacjami i fundacjami.


Muzeum Miejskie Wrocławia
Adres: Sukiennice 14/15, Wrocław
Piotr Morawski - Milczące Piękno
Wernisaz wystawy: 23 październik 2015 r.
Termin wystawy: 23 październik - 15 listopad 2015 r.

W górę