forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Piotr Morawski - Milczące Piękno

Miasto - Wrocław.

p morawskiMuzeum Miejskie Wrocławia zaprasza 23 października o godz. 17.00 2015 roku na wystaeę fotografii Piotra Morawskiego pt. "Milczące Piękno".

Na wystawie w Pałacu Królewskim pokazane zostaną 22 barwne fotografie Piotra Morawskiego utrzymane w odcieniach szarości. Wszystkie zostały wykonane w latach 2013-2015 na zabytkowych nekropoliach w Pradze, Bukareszcie, Wilnie, Budapeszcie, Brnie, Lublinie, Warszawie, Dreźnie, Wiedniu, Kolonii i in. Jego prace przedstawiające stare, „znikające cmentarze” można było zobaczyć na wystawie towarzyszącej konferencji „Ochrona krajobrazu kulturowego pogranicza polsko-niemieckiego" w listopadzie 2013 roku w Willi Heindricha w Szklarskiej Porębie.

Piotr Morawski - urodził się w 1971 roku, z wykształcenia jest inżynierem informatyki. Z zamiłowania – fotografem. Fotografią, także reportażową,  zajmuję się od ponad 25 lat. Również nekropolie z ich nostalgiczną i refleksyjną atmosferą zapisuje na swoich kadrach od wielu lat, odwiedzając zabytkowe cmentarze w całej Europie. Artysta fotografuje te nagrobki, które na nim samym wywarły największe wrażenie, ale nie jest to dokumentacja tychże, a raczej próba oddania osobistego zachwytu i piękna kamiennej architektury oblanej naturalnym światłem. W jego pracach dominują wykadrowane elementy nagrobków: figury, ornamenty  i przedstawienia symboliczne.  Autor nie tylko fotografuje stare cmentarze, ale też aktywnie pomaga w ich ochronie i renowacji. Współpracuje w tym zakresie z wieloma organizacjami i fundacjami.


Muzeum Miejskie Wrocławia
Adres: Sukiennice 14/15, Wrocław
Piotr Morawski - Milczące Piękno
Wernisaz wystawy: 23 październik 2015 r.
Termin wystawy: 23 październik - 15 listopad 2015 r.

Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież