forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Wielkopolska Szkoła Fotografii - Teatr

Miasto - Poznań.

wsfWielkopolska Szkoła Fotografii zaprasza 25 października 2015 roku o godz. 18.00 na doroczną wystawę absolwentów Wielkopolskiej Szkoły Fotografii pt. „Teatr”.

Otaczająca nas rzeczywistość jest sceną. Wszystko jest ustawione, za każdym rogiem ulicy odnajdujemy inną sytuację. Wszystko się ciągle zmienia, żyje i nieustannie płynie swoim rytmem – to co przewidywalne i oczywiste, i to co nas niespodziewanie zaskakuje. Zmienia się scenografia, „aktorzy” odgrywają swoje scenki i nieustannie zmienia się światło. Jak w teatrze.

Twórcze poszukiwania autorów umiejscawiają się pomiędzy wykorzystaniem sytuacji zastanych a działaniami inscenizacyjnymi. Odnalezienie własnego rejonu działań to odkrywanie własnej wrażliwości. Motyw staje się pretekstem twórczych doświadczeń. Obserwujemy, aranżujemy, inscenizujemy – zmieniamy własną rzeczywistość.

Wystawa prac dyplomowych absolwentów Wielkopolskiej Szkoły Fotografii to wystawa szczególna, w tym roku mija bowiem 5 lat funkcjonowania szkoły, ponadto swoje prace prezentują słuchacze rocznego studium oraz kontynuacji rocznego studium. Prace zaskakują swą dojrzałością i różnorodnością.
Prace prezentowane obok pochodzą z cyklu „Zatracenie” Agnieszki Kownackiej-Brzozowicz: „Zatracenie … to dla mnie chwilowy stan umysłu odrywający nas od rzeczywistości, odrealniający nasze tu i teraz… to przejście ze świata realnego do świata marzeń sennych, zacierające granicę pomiędzy nimi … to moment, gdy nasza świadomość zaczyna lewitować, unosi się nadając nam lekkości …”.

Swoje fotografie zaprezentują między innymi: Iwona Makowska-Beyer, Weronika Czernianin, Elżbieta Wawrzyniak-Buschermohle, Anna Kaźmierczak, Katarzyna Kajdan, Małgorzata Chylewska, Tomasz Piętak, Wojciech Fornalik.


Wielkopolska Szkoła Fotografii
Adres: ul. Podgórna 8, Poznań
Wielkopolska Szkoła Fotografii - Teatr
Wernisaż wystawy: 25 październik 2015 r., godz. 18.00
Termin wystawy: 25 - 29 październik 2015 r.

Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież