forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Jan Bułhak - Światło Czasów

Miasto - Katowice.

bulhak wystawaGaleria Negatyw, „Wyższy poziom” w Galerii Katowickiej zaprasza 3 października 2015 roku o godz. 19.00 na wernisaż wystawy fotografii „Światło Czasów – Mistrzowie Fotografii - Jan Bułhak”.

„Światło Czasów – Mistrzowie Fotografii”  to kolejna kulturalno-artystyczna inicjatywa Galerii Negatyw. Cykl trzech nietuzinkowych wystaw fotograficznych wybitnych artystów – legend polskiej i światowej fotografii: Michała Cały, Jana Bułhaka i Nadara (Gasparda Félixa Tournachona), którzy zabiorą nas w podróż w głąb czasu i przestrzeni.

Kolejna wystawa z cyklu „Światło Czasów”  w Galerii Negatyw, poświęcona jest twórczości Jana Bułhaka – najwybitniejszego polskiego piktorialisty, twórcy pojęcia fotografika i prekursora kierunku fotografii ojczystej.

Odnajdziemy na niej prawdziwie mistrzowski kunszt fotograficzny. Na fotografiach z pierwszej połowy XX wieku zobaczymy sentymentalne kadry polskiego i wileńskiego krajobrazu, urokliwe miejskie uliczki i zabytki rodzimej architektury. Dodatkowo ducha ubiegłego stulecia odda muzyka z patefonu.

Fotografie pochodzą ze zbiorów Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie. Zadanie współfinansowane z budżetu Miasta Katowice.

Po wernisażu, o godzinie 21.00 organizatorzy zapraszają na afterparty do lokalu Biała Małpa, znajdującego się przy ul. 3-Maja 38 w Katowicach. Wstęp wolny.


Galeria Negatyw, „Wyższy poziom”, poziom +2,
Adres: Galeria Katowicka, ul. 3 Maja 30, Katowice
Jan Bułhak - Światło Czasów
Wernisaż wystawy: 3 październik 2015 r., godz. 19.00
Termin wystawy:  3 październik - 4 listopad 2015 r.

Podobne artykuły :

» Jowita Mormul - Replikacje

Galeria 022 mieszcząca się w Związku Polskich Artystów Plastyków w Warszawie zaprasza 26 września 2016 roku o godz. 19.00 na wernisaż wystawy fotografii Jowity Mormul pt. „Replikacje”.

» Wacław Wantuch - Platinium

Leica 6x7 Gallery Warszawie zaprasza 15 września 2016 roku o godz. 19.00 na Wernisaż wystawy fotografii Wacława Wantucha pt. „Platinium”. Leica 6×7 Gallery zaprezentuje nowe oblicze oraz nowy...

» Stefania Gurdowa - Klisze przechowuje się

Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne oraz Galeria Nierzeczywista w Rzeszowie zaprasza Wernisaż w 12 sierpnia o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii pt. „Klisze przechowuje się”...

» 100x100 - Stefan Arczyński - wystawa fotografii

Muzeum Miejskie Wrocławia, Stary Ratusz zaprasza 30 lipca 2016 roku o godz. 17.00 na wystawę fotografii Stefana Arczyńskiego z okazji setnych urodzin artysty.

» Michał Edward Dudek - Wystawa heliografii

Zapraszamy 20 czerwca 2016 roku o godz. 19.00 do Kawiarnii Kosmos we Wrocławiu na wernisaż wystawy heliografii Michała Edwarda Dudka. Wystawa dedykowana wybitnemu aktorowi Zdzisławowi...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież