Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

bulhak wystawaGaleria Negatyw, „Wyższy poziom” w Galerii Katowickiej zaprasza 3 października 2015 roku o godz. 19.00 na wernisaż wystawy fotografii „Światło Czasów – Mistrzowie Fotografii - Jan Bułhak”.

„Światło Czasów – Mistrzowie Fotografii”  to kolejna kulturalno-artystyczna inicjatywa Galerii Negatyw. Cykl trzech nietuzinkowych wystaw fotograficznych wybitnych artystów – legend polskiej i światowej fotografii: Michała Cały, Jana Bułhaka i Nadara (Gasparda Félixa Tournachona), którzy zabiorą nas w podróż w głąb czasu i przestrzeni.

Kolejna wystawa z cyklu „Światło Czasów”  w Galerii Negatyw, poświęcona jest twórczości Jana Bułhaka – najwybitniejszego polskiego piktorialisty, twórcy pojęcia fotografika i prekursora kierunku fotografii ojczystej.

Odnajdziemy na niej prawdziwie mistrzowski kunszt fotograficzny. Na fotografiach z pierwszej połowy XX wieku zobaczymy sentymentalne kadry polskiego i wileńskiego krajobrazu, urokliwe miejskie uliczki i zabytki rodzimej architektury. Dodatkowo ducha ubiegłego stulecia odda muzyka z patefonu.

Fotografie pochodzą ze zbiorów Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie. Zadanie współfinansowane z budżetu Miasta Katowice.

Po wernisażu, o godzinie 21.00 organizatorzy zapraszają na afterparty do lokalu Biała Małpa, znajdującego się przy ul. 3-Maja 38 w Katowicach. Wstęp wolny.


Galeria Negatyw, „Wyższy poziom”, poziom +2,
Adres: Galeria Katowicka, ul. 3 Maja 30, Katowice
Jan Bułhak - Światło Czasów
Wernisaż wystawy: 3 październik 2015 r., godz. 19.00
Termin wystawy:  3 październik - 4 listopad 2015 r.

W górę