Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Yukari UtoBałtycka Galeria Stuki Współczesnej zaprasza 1 października  2015 r. do Centrum Aktywności Twórczej w Ustce na wernisaż wystawy Yukari Uto pt. "Miasto w Bieli".

"Miasto w bieli" to instalacja wideo inspirowana Ustką. Yukari czuje dźwięki, kiedy czegoś dotyka. Gdy powoli sunie palcem po krawędzi, słyszymy długi dźwięk. Gdy tupnie, słyszymy dźwięk akcentowany. Ustka jest biała i wydaje wspaniałe dźwięki.

Artystka uważa, że przekaz wizualny ma podobną budowę jak muzyka. Stara się wydobyć te wspólne elementy strukturalne i zaprezentować, to co widzialne w ten sam sposób, co dźwięki. Wtedy, oglądając dzieło wizualne, można mieć podobne wrażenia i odczucia, jak podczas słuchania muzyki, jakby słuchając oczami. Tak jak dobry muzyk potrafi, czytając partyturę, wyobrażać sobie muzykę zapisaną w nutach, tak artystkę interesują spontaniczne i nieuniknione reakcje bezpośrednio powstające w umyśle i wywołujące odczucia sugerowane przez widziany obraz, jakby wywoływały je rezonujące dźwięki.

Yukari Uto - (ur. 1986, Japonia) jest artystką, która tworzy dzieła multimedialne, w których łączy dźwięk, wideo i ruch ciała, szczególnie wykorzystując perspektywę muzyczną.


Centrum Aktywności Twórczej
Adres: ul. Gen. Zaruskiego 1a, Ustka
Yukari Uto - Miasto w bieli
Wernisaż wystawy: 1 październik 2015 r. godz. 18.00
Termin wystawy: 1 - 12 październik 2015 r.

W górę