Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

joanna borowiecZapraszamy 6 października 2015 roku do warszawskiej Galerii Przechodnia na wernisaż wystawy fotografii Joanny Borowiec pt. Hajastan - Armenia kraj na rozdrożu świata.

Miejsce, gdzie czas nie istnieje, najpiękniejsze monastery, chaczkary, malownicze górskie krajobrazy, niezwykłe jezioro Sewan, mili i bardzo gościnni ludzie.

Armenia, inaczej Hajastan, państwo w Azji na Kaukazie Południowym. Na północy graniczy z Gruzją, na wschodzie z Azerbejdżanem, południowym wschodzie z Iranem, na zachodzie z Turcją. Ze względu na położenie geograficzne w przeciągu całej swej historii była terenem ścierania się wpływów sąsiadujących mocarstw. Jako pierwszy kraj na świecie chrześcijaństwo przyjęła Armenia.

Ta górzysta kraina słynie z kamiennych krzyży i wiekowych monasterów.
Armenia jest znana jako kraj witający przyjezdnych ciepło i gościnnie.

Joanna Borowiec - absolwentka Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie, praca dyplomowa w Pracowni Fotografii Kreacyjnej i Ekspresyjnej. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Wielbicielka fotografii „analogowej” średnio- i wielkoformatowej. Używa historycznych procesów fotograficznych takich jak ambrotypia - techniki mokrego kolodionu, cyjanotypia. Głównym tematem jej zdjęć jest fotografia humanistyczna, człowiek. Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Singapurze, Kanadzie, USA. Jej prace w technice mokrego kolodionu zostały wyróżnione na Singapore International Photography Festival, projekt „Glass Faces” został zaprezentowany w National Museum of Singapore Stamford Galery (2014). Fotografie w technice otworkowej na International Pinhole Festival, w Niemczech, cykl „No Time” pokazany został w Iserlohn Museum (2010). Zwyciężczyni konkursu fotograficznego - I miejsce Black&White Awards USA w kategorii People (2013). Laureatka konkursu - Silver Medal Awards 2014 San Francisco International za prace „Double” (2014). Nagrodzona II i III miejscem w prestiżowym konkursie IPA za prace „Frends” i cykl „Insomnia” - International Photography Awards (2011). Fotografie w konkursie Historic Garden zostały nagrodzone II miejscem i zaprezentowane w Muzeum Pałac w Wilanowie (2012). Laureatka Międzynarodowego Biennale Fotografii Artystycznej Dziecko (2012). Nagrodzona III miejscem w kategorii Fotograf Roku w konkursie Black&White Spider Awards (2013). Laureatka Portfolio 2015 Black+White Photography UK, Portfolio 2013 Black&White for Collectors Of Fine Photography Canada, Portfolio 2012 Shot Magazine USA. Jej prace i wywiady publikowano w Magazynach m. in. Black+White Photography UK (okładka), Shot Magazine USA, Black and White Magazine Canada i czasopismach krajowych. Fotografie autorki znajdują się w kolekcjach i zbiorach prywatnych w kraju i za granicą, m.in. Szwajcarii, Hiszpanii, Włoszech, Szwecji, USA.


Galeria Przechodnia
Adres: Nowogrodzka 43, Warszawa
Joanna Borowiec - Hajastan - Armenia kraj na rozdrożu świat
Termin wystawy: 6 październik - 6 listopad 2015 r.

W górę