Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

agata-mendziuk-mind-gamesGaleria 5 w Centrum Kultury Katowice zaprasza 2 października 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy Mind Games. Wystawa prezentuje cykl konceptualnych fotografii, których autorką jest Agata Mendziuk.

Cykl jest wizualnym wypunktowaniem tego, co dla autorki najbardziej niepokojące w idei społeczeństwa konsumpcyjnego. Kontrola systemu otaczającego jednostkę jak i odczuwanych przez nią bodźców, a co za tym idzie – projektowanie emocji czy dominacja powierzchowności nad rzeczywistymi sensami to tylko niektóre z tematów poruszanych przez fotografkę.

Forma cyklu jest zwarta, oszczędna i minimalistyczna. Kolorystyka konsekwentnie utrzymana w pastelowej tonacji kojarzy się z polewą tabletki uspokajającej i razem z precyzyjną kompozycją i powściągliwym, chłodnym warsztatem wprowadza dwoistą narrację: wszystkie środki formalne porządkują wizualną stronę cyklu, jednocześnie potęgując wrażenie, że z odbitą w nim rzeczywistością jest coś stanowczo nie w porządku.

Współorganizator: Fundacja dla Filmu i Fotografii

Agata Mendziuk - zajmuje się fotografią aranżowaną. Ukończyła katowicką ASP z dyplomem w pracowni fotografii pod kierunkiem prof. zw. Witolda Jacykowa.. Mieszka i pracuje w Warszawie. Na koncie ma liczne publikacje w magazynach polskich i zagranicznych - Be Magazine / PL, Melba / PL, Fiasco Mag / Londyn, One Magazine / New York, Sattelite Mag / Los Angeles, Schon / Londyn oraz wystawy - 12,6m2, GCK Katowice - 2006, Fotofestiwal Łódź - 2008, wystawa konkursowa Viva! Photoaward w Warszawie - 2009, Salon Zimowy Galerii Stalowej, Warszawa - 2013, So well-suited, Ateny - 2014. Działalność artystyczną łączy z wykładami. O fotografii podczas gościnnych wystąpień opowiadała m. in. na katowickiej ASP oraz w Rondzie Sztuki.


Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek
Galeria 5
Adres: pl. Sejmu Śląskiego 2, Katowice
Agata Mendziuk - Mind Games
Wernisaż wystawy: 2 październik 2015 r., godz. 18.00
Termin wystawy: 2 - 31 październik 2015 r.

W górę