forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Postawy - Współczesna fotografia z Saksonii

Miasto - Wrocław.

postawy2Dolnośląskie Centrum Fotografii Domek Romański we Wrocławiu zaprasza 1 października 2015 roku o godz. 17.00 na otwarcie wystawy zbiorowej pt. „Postawy” Współczesna fotografia z Saksonii.

Każdy z uczestników zbiorowej wystawy fotografii pokaże 3 lub 4 prace, będące kwintesencją ich twórczej postawy.

Ze strony niemieckiej organizatorem jest Nowe Stowarzyszenie Miłośników Sztuki w Saksonii, które w bieżącym roku obchodzi 25. rocznicę działalności. Ze strony polskiej organizatorami wystawy są Dolnośląski Festiwal Artystyczny i Dolnośląskie Centrum Fotografii „Domek Romański”, działające pod auspicjami Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Wystawa jest kontynuacją wieloletniej współpracy między artystami z Saksonii i OKiS we Wrocławiu.

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace bardzo różnorodne. Jest to swoistego rodzaju współczesny przekrój dokonań artystycznych fotografów żyjących w Saksonii.

Jak pisze kuratorka wystawy Karin Weber: Na tle współczesnej fotografii i jej możliwości technicznych, artyści pokazują swoimi pracami wielostronne widzenie świata. Należą do różnych pokoleń. Z tego też wynika, że mają i różne doświadczenia. Niektórzy malują światłem, inni dokumentują codzienne życie, marzą, śledzą ludzkość, uwieczniają śmieszne sytuacje, są inspirowani przez przyrodę, przypominają sobie co było, myślą o tym co jest i co będzie... Ale przede wszystkim pokazują, co dzisiaj znaczy być i pozostać człowiekiem...

Patronat nad wystawą objęła Minister Nauki i Sztuki w Saksonii – Pani Dr. Eva-Maria Stange.
Kuratorem wystawy jest Karin Weber (ur. 1960) – krytyk sztuki, kurator, historyk sztuki, dziennikarka. Studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i na Uniwersytecie w Lipsku. Od 1994 roku prowadzi galerię sztuki współczesnej Galerie Mitte w Dreźnie. Jest wiceprezesem Nowego Stowarzyszenia Miłośników Sztuki w Saksonii.

Swoje prace zaprezentują:
Tina Bara, Matthias Blumhagen, Matthias Creutziger, Angela Hampel, Oxana Jad, Evelyn Krull, Michael Lange, Werner Lieberknecht, Roland Nagel, Evelyn Richter, Luc Saalfeld, Günter Starke, Karen Weinert / Thomas Bachler, Karin Wieckhorst, Franz Zadnicek.


Dolnośląskie Centrum Fotografii „Domek Romański”
Adres: pl. bpa Nankiera 8, 50-140 Wrocław
Postawy - Współczesna fotografia z Saksonii
Wernisaż wystawy: 1 październik 2015 r., godz. 17.00
Termin wystawy: 1 październik - 14 listopad 2015 r.

Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież