forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Edward Grzegorz Funke - Portret ze Świata

Miasto - Toruń.

f funkeMuzeum Podróżników im. Tony’ego Halika w Toruniu zaprasza 25 września 2015 r. o godz. 17.00 w  na wernisaż wystawy fotografii Edwarda Grzegorza Funke pt. "Portret ze Świata".

Wystawa "Portret ze świata" jest plonem podróży E. G. Funke po 17 krajach rozlokowanych na 6 kontynentach. Tworzy ją kilkadziesiąt kolorowych zdjęć, na których autor uwiecznił ludzkie portrety zarówno indywidualne, jak i zbiorowe. Całość stanowi panoramę ludzkich typów i osobowości, będących przedstawicielami wielu narodów i wyznawców różnych religii. Autor dokonał wyboru spośród kilku tysięcy fotografii, tak aby najlepiej – choć skrótowo – ukazały różnorodność etniczną i kulturową mieszkańców naszej planety. Dzięki niezwykłej wrażliwości oraz zmysłowi obserwacji stworzył galerię portretów zwykłych ludzi, które zostały głęboko osadzone w swojej rodzimej kulturze.

Edward Grzegorz Funke - jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików i Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców. Jego wielką pasją stało się fotografowanie, którym zajmuje się od ponad czterdziestu lat. Edward G. Funke to właściciel Bałtyckiej Szkoły Fotografii w Koszalinie, uczestnik kilkudziesięciu wystaw i konkursów krajowych i zagranicznych, juror w konkursach i przeglądach. Jest także wielkim miłośnikiem podróży, zwiedził z aparatem fotograficznym wiele interesujących zakątków świata. Jego prace cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a wystawy autorskie gościły w różnych galeriach i muzeach naszego kraju.


Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika - Muzeum Okręgowe
Adres: ul. Franciszkańska 9/11, Toruń
Edward Grzegorz Funke - Portret ze Świata
Wernisaż wystawy: 25 wrzesień 2015 r., godz. 17.00
Termin wystawy: 25 wrzesień - 1 listopad 2015 r.

Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież