Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

f funkeMuzeum Podróżników im. Tony’ego Halika w Toruniu zaprasza 25 września 2015 r. o godz. 17.00 w  na wernisaż wystawy fotografii Edwarda Grzegorza Funke pt. "Portret ze Świata".

Wystawa "Portret ze świata" jest plonem podróży E. G. Funke po 17 krajach rozlokowanych na 6 kontynentach. Tworzy ją kilkadziesiąt kolorowych zdjęć, na których autor uwiecznił ludzkie portrety zarówno indywidualne, jak i zbiorowe. Całość stanowi panoramę ludzkich typów i osobowości, będących przedstawicielami wielu narodów i wyznawców różnych religii. Autor dokonał wyboru spośród kilku tysięcy fotografii, tak aby najlepiej – choć skrótowo – ukazały różnorodność etniczną i kulturową mieszkańców naszej planety. Dzięki niezwykłej wrażliwości oraz zmysłowi obserwacji stworzył galerię portretów zwykłych ludzi, które zostały głęboko osadzone w swojej rodzimej kulturze.

Edward Grzegorz Funke - jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików i Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców. Jego wielką pasją stało się fotografowanie, którym zajmuje się od ponad czterdziestu lat. Edward G. Funke to właściciel Bałtyckiej Szkoły Fotografii w Koszalinie, uczestnik kilkudziesięciu wystaw i konkursów krajowych i zagranicznych, juror w konkursach i przeglądach. Jest także wielkim miłośnikiem podróży, zwiedził z aparatem fotograficznym wiele interesujących zakątków świata. Jego prace cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a wystawy autorskie gościły w różnych galeriach i muzeach naszego kraju.


Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika - Muzeum Okręgowe
Adres: ul. Franciszkańska 9/11, Toruń
Edward Grzegorz Funke - Portret ze Świata
Wernisaż wystawy: 25 wrzesień 2015 r., godz. 17.00
Termin wystawy: 25 wrzesień - 1 listopad 2015 r.

W górę