Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

rytmy barwyInstytut Filologii Polskiej i Specjalizacja Antropologiczno-Kulturowa w Lublinie zaprasza 1 października 2015 roku o godz. 18.00 na wystawę fotografii Macieja Nowaka pt. "Nowy Jork - Rytmy, Barwy, Dźwięki".

Zgromadzone na wystawie prace są owocem kilku moich wizyt w Nowym Jorku. Stanowią próbę wmyślenia się w to fascynujące miasto przy pomocy aparatu fotograficznego. Zdecydowałem się to zrobić poprzez tytułowe kategorie, niekiedy interpretowane metaforycznie. Być może najważniejsza prawda fotografii miejskiej kryje się w doświadczeniu ulotności znaczeń, które konfigurują się tylko na chwilę. Żadne inne miasto nie odsłoniło mi tej znanej prawdy tak wyraźnie, jak Nowy Jork – chwytany w jego rytmach, barwach i dźwiękach.

Maciej Nowak – historyk literatury, edytor, krytyk literacki i muzyczny, miłośnik jazzu i fotografii. Ostatnio wydał monografię twórczości Andrzeja Bobkowskiego – Na łuku elektrycznym. O pisaniu Andrzeja Bobkowskiego, Biblioteka „Więzi”, Warszawa 2014. W książce opublikował m. in. własne fotografie rękopisów autora Szkiców piórkiem. Zdjęcia zamieszczał także w miesięczniku „Jazz Forum” oraz na portalu Diapazon.pl. Jego fotografie Paryża i francuskiej prowincji można zobaczyć w filmach dostępnych na stronie internetowej Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie, promujących twórczość Bobkowskiego. Pracownik naukowy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.


Atrium Collegium Norwidianum KUL
Adres: al. Racławickich 14, Lublin
Maciej Nowak - Nowy Jork - Rytmy, Barwy, Dźwięki
Wernisaż wystawy: 1 październik 2015 r., godz. 18.00
Termin wystawy: 1 - 7 październik 2015 r.

W górę