Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

jakub saganLex Gallery w Warszawie zaprasza 17 września 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Jakuba Sagana pt. „Podniebności”.

Wystawa składa się z kilkudziesięciu czarno-białych fotografii, które powstały najczęściej podczas pokazów lotniczych. Głównie pokazują piękno samolotów w czasie podniebnych ewolucji, choć na wystawie znalazło się również miejsce na zdjęcia sytuacyjne z ludźmi, momenty uchwycone jeszcze przed wzniesieniem się maszyny i jej pilota pod niebo.

– Latanie wiąże się dla mnie z czymś wyjątkowym, niedostępnym dla wszystkich. Ma w sobie szczególny romantyzm, a jednocześnie wymaga niesamowitych umiejętności i odpowiednio ukształtowanej osobowości. Zaczęło się banalnie - od sklejania modeli samolotów, później zacząłem czytać i zbierać książki o tematyce lotniczej, jeździć na pokazy. Jednak nie zostałem pilotem. Oczywiście, latałem jako podróżny w samolotach pasażerskich. Współpracuję z Inspektoratem Sił Powietrznych oraz Aeroklubem Polskim, dlatego latałem również na pokładach wielu różnych statków powietrznych, w tym wojskowych, miałem nawet okazję robić sesje typu air-to-air. Oglądanie samolotów, ewolucje, a także spotkania i rozmowy z pilotami, którym robię portrety, to sposób na połączenie moich dwóch fascynacji – opowiada autor.

Jakub Sagan - tworzy głównie prace czarno-białe o szeroko pojętej tematyce humanistycznej, a także fotografie krajobrazowe. Współpracuje z Biurem Prasowym Dowództwa Sił Powietrznych od 2010 roku, realizował m.in. oficjalny serwis fotograficzny dla Biura Prasowego DSP dla Radom Airshow 2011, 2013 i 2015 oraz szereg innych projektów fotograficznych dla Sił Powietrznych. Ponadto, wykonywał projekty fotograficzne m.in.: dla Orkiestry Polskiego Radia, TVP Historia, Centrum Zdrowia Dziecka, Torów Wyścigów Konnych Służewiec, Aeroklubu Polskiego. Członek założyciel Polskiego Stowarzyszenia Fotograficznego „Ekwiwalenty”. W 2014 roku prezentował w warszawskiej Lex Gallery wystawę „Rugby – kobieca twarz”, której bohaterkami były kobiety grające w polskich drużynach rugby.


Lex Gallery (siedziba OIRP)
Adres: Plac Konstytucji 5, Warszawa
Jakub Sagan - Podniebności
Wernisaż wystawy: 17 wrzesień 2015 r., godz. 18.00;
Termin wystawy: 17 wrzesień - 16 październik 2015 r.

W górę