forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Alexandre Simões - Rzeczywistość tego dnia

Miasto - Warszawa.

rzeczywistoscGaleria Żywa Galeria i Kultura Za Free w Warszawie zaprasza 19 września 2015 o godz. 20.00 na wernisaż wystawy fotografii Alexandra Simoesa pt."Rzeczywistość tego dnia".

Wystawa składa się z 25 fotografii miejskich krajobrazów, natury oraz portretów. Zdjęcia zostały wykonane w różnych miastach Europy, oraz w Nowym Yorku. Przestawiają realia życia i jego szczególne momenty. W większością są to fotografie czarno białe, nigdy wcześniej nieprezentowane. Również po praz pierwszy artysta wprowadza kolor do niektórych ze swoich prac.

Alexandre Simões urodził się w Brukseli w 1967 roku, profesjonalny muzyk, i fotograf. Studiował muzykę w JMP, Hot Clube de Portugal i Siena Jazz Foundation. Producent dźwięku w Quaser Productions Audovisiuais. Fotografią zajmuje się od 1992 roku, pierwsze kroki w tej materii stawiał na kursie fotografii i laboratorium fotografii czarno - białej w Galerii 12. Po ukończeniu warsztatów i laboratorium fotografii czarno-białej w Szkole Sztuk Wizualnych w Maumaus, został zaproszony do współpracy w roli asystenta przez Álvaro Rosendo i Adriana Freire. Pierwsze publikacje jego prac ukazały się w kilku edycjach Wydawnictwa Grupy Algebraicznej w Lizbonie oraz w przewodniku kulturalnym miasta Porto "Metro". Pracował jako asystent w laboratoriach fotograficznych należących do "Manu" czyli Emmanuela Rodrigueza - Diabolaget i Manu Lab. Podróżował po Europie i Nowym Jorku, gdzie powstała większość jego prac fotograficznych. Obecnie łączy działalność muzyka i fotografa. Koncertuje i prezentuje swoje fotografie w Portugalii i za granicą.


Żywa Galeria
Adres: ul. Stalowa 52, Warszawa
Alexandre Simões - Rzeczywistość tego dnia
Wernisaż wystawa: 19 wrzesień 2015 r., godz. 20.00
Termin wystawy: 19 wrzesień - 28 październik 2015 r.

Podobne artykuły :

» Jowita Mormul - Replikacje

Galeria 022 mieszcząca się w Związku Polskich Artystów Plastyków w Warszawie zaprasza 26 września 2016 roku o godz. 19.00 na wernisaż wystawy fotografii Jowity Mormul pt. „Replikacje”.

» Wacław Wantuch - Platinium

Leica 6x7 Gallery Warszawie zaprasza 15 września 2016 roku o godz. 19.00 na Wernisaż wystawy fotografii Wacława Wantucha pt. „Platinium”. Leica 6×7 Gallery zaprezentuje nowe oblicze oraz nowy...

» Stefania Gurdowa - Klisze przechowuje się

Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne oraz Galeria Nierzeczywista w Rzeszowie zaprasza Wernisaż w 12 sierpnia o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii pt. „Klisze przechowuje się”...

» 100x100 - Stefan Arczyński - wystawa fotografii

Muzeum Miejskie Wrocławia, Stary Ratusz zaprasza 30 lipca 2016 roku o godz. 17.00 na wystawę fotografii Stefana Arczyńskiego z okazji setnych urodzin artysty.

» Michał Edward Dudek - Wystawa heliografii

Zapraszamy 20 czerwca 2016 roku o godz. 19.00 do Kawiarnii Kosmos we Wrocławiu na wernisaż wystawy heliografii Michała Edwarda Dudka. Wystawa dedykowana wybitnemu aktorowi Zdzisławowi...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież