Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

m arcimowiczStowarzyszenie Ochrony Krajobrazu i Architektury Sudeckiej SOKiAS, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, oraz National Geographic zaprasza od 8 września br., na wystawę fotografii Marka Arcimowicza pt. „Fotografia - przygoda życia”.

Wystawa będzie otwarta w dniach 8 - 30 września br. Zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt zdjęć, które artysta wykonał podczas licznych podróży, m.in. do Kanady, Nepalu, Indii, Stanów Zjednoczonych czy Australii. Fotografie, które zostaną pokazane we Wrocławiu, można opisać określeniem „travel and adventure”. Ukazują one głównie piękno nieskażonej działaniem człowieka przyrody oraz miłośników sportów ekstremalnych w trakcie uprawiania poszczególnych dyscyplin. Organizatorami wystawy są Stowarzyszenie Ochrony Krajobrazu i Architektury Sudeckiej SOKiAS, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, oraz National Geographic.

Marek Arcimowicz - urodził się w 1972 roku w Wałbrzychu. Ma korzenie tatarskie. Zawodowo fotograf prasowy i reklamowy. Dziennikarz. Zapalony narciarz i alpinista. Ale przede wszystkim fotograf związany z National Geographic od początku istnienia polskiej edycji tego legendarnego magazynu. Jego prace ukazały się też na łamach takich pism jak „Geo”, „Focus”, „Voyage”, „Newsweek”, „Wiedza i Życie” czy „Gazeta Wyborcza. Już na początku września zdjęcia Marka Arcimowicza, jednego z najwybitniejszych polskich fotografów, będzie można zobaczyć we Wrocławiu. Poza fotografią zajmował się m.in. testowaniem i projektowaniem sprzętu fotograficznego. Pracował też jako instruktor narciarstwa. Jego zdjęcia wykorzystują największe polskie i zagraniczne agencje reklamowe a reportaże publikowana są w najważniejszych pismach poświęconych turystyce i podróżom. Od 1999 roku, czyli od momentu powstania magazynu, współpracuje z „National Geographic Polska”. Swoje prace eksponował na kilkunastu wystawach, zarówno indywidualnych jak i zbiorowych. Wielokrotnie pełnił funkcję jurora konkursów fotograficznych. Jest dwukrotnym laureatem I nagrody Biennale Fotografii Górskiej. Jak sam żartuje, żyje w międzykontynentalnym rozkroku. Jego pasją, poza fotografią, są góry (wspinaczka i narciarstwo) oraz muzyka. Ma żonę i dwójkę dzieci.


Adres: ul. Świdnicka, Wrocław
Fotografia - przygoda życia - Marek Arcimowicz
Termin wystawy: 8 - 30 wrzsień 2015 r.

W górę