forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Fotografia - przygoda życia - Marek Arcimowicz

Miasto - Wrocław.

m arcimowiczStowarzyszenie Ochrony Krajobrazu i Architektury Sudeckiej SOKiAS, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, oraz National Geographic zaprasza od 8 września br., na wystawę fotografii Marka Arcimowicza pt. „Fotografia - przygoda życia”.

Wystawa będzie otwarta w dniach 8 - 30 września br. Zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt zdjęć, które artysta wykonał podczas licznych podróży, m.in. do Kanady, Nepalu, Indii, Stanów Zjednoczonych czy Australii. Fotografie, które zostaną pokazane we Wrocławiu, można opisać określeniem „travel and adventure”. Ukazują one głównie piękno nieskażonej działaniem człowieka przyrody oraz miłośników sportów ekstremalnych w trakcie uprawiania poszczególnych dyscyplin. Organizatorami wystawy są Stowarzyszenie Ochrony Krajobrazu i Architektury Sudeckiej SOKiAS, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, oraz National Geographic.

Marek Arcimowicz - urodził się w 1972 roku w Wałbrzychu. Ma korzenie tatarskie. Zawodowo fotograf prasowy i reklamowy. Dziennikarz. Zapalony narciarz i alpinista. Ale przede wszystkim fotograf związany z National Geographic od początku istnienia polskiej edycji tego legendarnego magazynu. Jego prace ukazały się też na łamach takich pism jak „Geo”, „Focus”, „Voyage”, „Newsweek”, „Wiedza i Życie” czy „Gazeta Wyborcza. Już na początku września zdjęcia Marka Arcimowicza, jednego z najwybitniejszych polskich fotografów, będzie można zobaczyć we Wrocławiu. Poza fotografią zajmował się m.in. testowaniem i projektowaniem sprzętu fotograficznego. Pracował też jako instruktor narciarstwa. Jego zdjęcia wykorzystują największe polskie i zagraniczne agencje reklamowe a reportaże publikowana są w najważniejszych pismach poświęconych turystyce i podróżom. Od 1999 roku, czyli od momentu powstania magazynu, współpracuje z „National Geographic Polska”. Swoje prace eksponował na kilkunastu wystawach, zarówno indywidualnych jak i zbiorowych. Wielokrotnie pełnił funkcję jurora konkursów fotograficznych. Jest dwukrotnym laureatem I nagrody Biennale Fotografii Górskiej. Jak sam żartuje, żyje w międzykontynentalnym rozkroku. Jego pasją, poza fotografią, są góry (wspinaczka i narciarstwo) oraz muzyka. Ma żonę i dwójkę dzieci.


Adres: ul. Świdnicka, Wrocław
Fotografia - przygoda życia - Marek Arcimowicz
Termin wystawy: 8 - 30 wrzsień 2015 r.

Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież