Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

jacek-piotrowskiZapraszamy 27 sierpnia br. do Gdańskiej Galerii Fotografii (Zielona Brama), gdzie odbędzie się spotkanie w ramach cyklu Rozmowy o fotografii. Jego gościem będzie fotoreporter Jacek Piotrowski – autor wystawy pt. "Miasto – ludzie – auta".

Wystawa jest prezentacją wybranych wczesnych fotoreporterskich zdjęć, dla których wspólnym tematem stał się wizerunek czy też obecność pojazdów w przestrzeni publicznej. Podczas spotkania artysta przybliży więcej swoich prac – tworzonych z pasji, potrzeby zatrzymania ulotności, a jednocześnie będących dziś historycznymi dokumentami przemian, jakie zaszły w polskim pejzażu systemowym, społecznym i urbanistycznym.

Jacek Piotrowski – jest fotoreporterem artystą i operatorem filmowy pochodzącym z Gdańska. Był członkiem Kroniki Studenckiej na Politechnice Gdańskiej. W latach 90. ukończył Wydział Operatorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi. Jego pasją jest fotografia dokumentalna, którą tworzył od lat 80. Jacek Piotrowski to uważny obserwator i rejestrator najważniejszych dla przełomu systemowego w Polsce zmian w warstwie społecznej, na przykład zmieniających się obyczajów prywatnych. Od ponad 10 lat zajmuje się fotografią inscenizowaną, głównie portretami i modą. Jest autorem wielu okładek płyt rockowych polskich zespołów, m.in. IMTM, Golden Life i Big Cyc oraz artystycznych sesji mody do „Wysokich Obcasów” (a wcześniej do „Magazynu GW”). W 1996 zdobył dwie pierwsze nagrody w konkursie Polskiej Fotografii Prasowej w kategoriach: Ludzie i Kultura. Jego portrety zdobiły okładki wielu tygodników i miesięczników w kraju w tym nieistniejącego Tygodnika Gdańskiego fotografował wielu znanych ludzi, m.in. byłego premiera Donalda Tuska. Zdobył wyróżnienie w kategorii moda Contax Award we Francji. Współpracował z Warszawską Szkołą Fotografii. Dla Europejskiego Centrum Solidarności stworzył fotograficzną rekonstrukcję Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego na stałej wystawie. Jest jurorem konkursu branży wydawniczej Stowarzyszenia Prasy Firmowej Custom Publishing – Szpalta Roku.


Muzeum Narodowe w Gdańsku
Gdańska Galeria Fotografii (Oddział Zielona Brama)
Adres: Grobla I 8/11, Gdańsk
Jacek Piotrowski - Rozmowy o fotografii
Termin spotkania: 28 sierpień 2015 r., godzina 18.00

W górę