Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

arkadiusz-podniesinskiGaleria Ring w Legnicy zaprasza 21 sierpnia 2015 r. o godz. 18.15 na wernisaż wystawy fotografii Arkadiusza Podniesińskiego pt. "Afrykańskie portrety". Wystawa przedstawia serię fotografii portretowych przedstawicieli dziko żyjących afrykańskich plemion, które autor wykonał w trakcie półrocznej podróży dookoła Afryki.

Na wystawie zobaczyć będzie można przedstawicieli różnych plemion afrykańskich, w różnym wieku, o różnym statusie społecznym, wyznających różne kanony piękna, ukazanych w typowych dla siebie strojach i ozdobach.

Zobaczymy między innymi kobiety z plemienia Mursi, które już jako małe dziewczynki wkładają sobie w dolną wargę gliniane talerzyki, kobiety z plemienia Datoga zdobiące twarze tatuażami w postaci sieci kropek wokół oczu czy przedstawicielki plemienia Himbe, charakteryzujące się skórą w kolorze ochry. Portrety wyróżnia niepowtarzalna atmosfera, a bohaterowie zdjęć prezentują się dumnie odbiegając od stereotypowych przedstawień mieszkańców Czarnego Lądu.


Galeria Ring
Adres: Rynek 12, Legnica
Arkadiusz Podniesiński - Afrykańskie portrety
Wernisaż wystawy: 21 sierpień 2015 r., godz. 18.15
Termin wystawy: 18 sierpień - 6 wrześień 2015 r.

W górę