forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Arkadiusz Podniesiński - Afrykańskie portrety

Miasto - Legnica.

arkadiusz-podniesinskiGaleria Ring w Legnicy zaprasza 21 sierpnia 2015 r. o godz. 18.15 na wernisaż wystawy fotografii Arkadiusza Podniesińskiego pt. "Afrykańskie portrety". Wystawa przedstawia serię fotografii portretowych przedstawicieli dziko żyjących afrykańskich plemion, które autor wykonał w trakcie półrocznej podróży dookoła Afryki.

Na wystawie zobaczyć będzie można przedstawicieli różnych plemion afrykańskich, w różnym wieku, o różnym statusie społecznym, wyznających różne kanony piękna, ukazanych w typowych dla siebie strojach i ozdobach.

Zobaczymy między innymi kobiety z plemienia Mursi, które już jako małe dziewczynki wkładają sobie w dolną wargę gliniane talerzyki, kobiety z plemienia Datoga zdobiące twarze tatuażami w postaci sieci kropek wokół oczu czy przedstawicielki plemienia Himbe, charakteryzujące się skórą w kolorze ochry. Portrety wyróżnia niepowtarzalna atmosfera, a bohaterowie zdjęć prezentują się dumnie odbiegając od stereotypowych przedstawień mieszkańców Czarnego Lądu.


Galeria Ring
Adres: Rynek 12, Legnica
Arkadiusz Podniesiński - Afrykańskie portrety
Wernisaż wystawy: 21 sierpień 2015 r., godz. 18.15
Termin wystawy: 18 sierpień - 6 wrześień 2015 r.

Podobne artykuły :

» Jowita Mormul - Replikacje

Galeria 022 mieszcząca się w Związku Polskich Artystów Plastyków w Warszawie zaprasza 26 września 2016 roku o godz. 19.00 na wernisaż wystawy fotografii Jowity Mormul pt. „Replikacje”.

» Wacław Wantuch - Platinium

Leica 6x7 Gallery Warszawie zaprasza 15 września 2016 roku o godz. 19.00 na Wernisaż wystawy fotografii Wacława Wantucha pt. „Platinium”. Leica 6×7 Gallery zaprezentuje nowe oblicze oraz nowy...

» Stefania Gurdowa - Klisze przechowuje się

Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne oraz Galeria Nierzeczywista w Rzeszowie zaprasza Wernisaż w 12 sierpnia o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii pt. „Klisze przechowuje się”...

» 100x100 - Stefan Arczyński - wystawa fotografii

Muzeum Miejskie Wrocławia, Stary Ratusz zaprasza 30 lipca 2016 roku o godz. 17.00 na wystawę fotografii Stefana Arczyńskiego z okazji setnych urodzin artysty.

» Michał Edward Dudek - Wystawa heliografii

Zapraszamy 20 czerwca 2016 roku o godz. 19.00 do Kawiarnii Kosmos we Wrocławiu na wernisaż wystawy heliografii Michała Edwarda Dudka. Wystawa dedykowana wybitnemu aktorowi Zdzisławowi...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież