Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

ciechowskiZbliża się 58. rocznica urodzin Grzegorza Ciechowskiego. W dniu XIV In Memoriam muzyka, 21 sierpnia, nastąpi uroczyste otwarcie wystawy Grzegorz Ciechowski w obiektywie Mirosława Stępniaka. Wystawa zorganizowana przez Fabrykę Sztuk dokumentuje wydarzenia z życia zawodowego Ciechowskiego oraz Republiki zarejestrowane przez artystę fotografika, Mirosława Stępniaka.

Urodzony w Tczewie artysta swoją twórczością trwale wpisał się na karty historii polskiej muzyki rozrywkowej. Na fotoreportaż poświęcony pamięci Ciechowskiego składają się zdjęcia z koncertów, rocznic czy konferencji prasowych. Gratką dla fanów i sympatyków Republiki będzie też pierwsza oficjalna sesja zdjęciowa zespołu z 1982 roku. Spora część zdjęć na wystawie będzie upubliczniona po raz pierwszy.

Mirosław Stępniak – artysta fotografik. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej. Autor licznych wystaw i publikacji. Rozkwit kariery w latach 80. zawdzięcza pracy fotoreportera w czasopismach „Razem” i „Na przełaj”, gdzie specjalizował się między innymi w tematyce muzyki młodzieżowej. To właśnie wtedy powstały prezentowane na wystawie fotografie Grzegorza Ciechowskiego i zespołu Republika.


Fabryka Sztuk
Adres: Park im. Mikołaja Kopernika w Tczewie
Grzegorz Ciechowski w obiektywie Mirosława Stępniaka
Termin wystawy: 21 sierpień - 30 wrześień 2015 r.

W górę